Ronin DVD-P80H

Na polskim rynku pojawił się niezwykle tani, bogato wyposażony odtwarzacz DVD nowej, egzotycznej marki

Na polskim rynku pojawił się niezwykle tani, bogato wyposażony odtwarzacz DVD nowej, egzotycznej marki.

Ronin DVD-P80H

Nazwa Ronin większości kinomanów kojarzy się wyłącznie z pościgami ulicami Marsylii, z pamiętnego filmu sensacyjnego pod tym tytułem, gdzie pierwsze skrzypce grał doskonały Robert de Niro. Okazuje się jednak, że Ronin to także nowa marka sprzętu audio-wideo, którą w polskich sklepach reprezentuje już kilka modeli odtwarzaczy DVD. Przetestowaliśmy najbardziej zaawansowany z nich - DVD-P80H. Urządzenie ma sporo do zaoferowania, o czym przekonaliśmy się podczas testu.

Ronin DVD-P80H

Pilot - ergonomicznie niezbyt udany. Trzeba opanować rozkład klawiszy. Jakość użytego plastiku przeciętna, ale za to klawisze fosforyzują w ciemności.

Odtwarzacz stylistycznie wypada przyzwoicie. To typowy slim wykonany z dobrej jakości materiałów. Od poziomu najlepszych odstaje wyraźnie wyświetlacz umieszczony po lewej stronie szuflady napędu. Prezentuje informacje w sposób mało atrakcyjny i niezbyt czytelny. Poza tym nie mamy większych zastrzeżeń co do jakości wykonania jednostki centralnej. Tylny panel gniazd prezentuje się wręcz luksusowo. Znajdziemy tu wszystkie popularne wyjścia wideo z Euroscartem (z RGB) i kompozytem na czele. Są także dwa wyjścia cyfrowe oraz analogowe wyjścia 5.1 wskazujące automatycznie, że mamy do czynienia z odtwarzaczem wyposażonym we wbudowany dekoder DD 5.1. Niestety, nie ma dekodera DTS - żeby usłyszeć film zapisany w tym formacie, trzeba skorzystać z amplitunera. Najmocniejszą stroną urządzenia jest przetwornik wideo wyposażony w funkcję progresywnego skanowania. Podwajanie linii działa z materiałami zarówno PAL, jak i NTSC. Ponadto obraz można poddawać zaawansowanej regulacji (m.in. gamma, ostrość, jasność, nasycenie barw). Wszystko to sprawia, że DVD Ronina sprawdza się jako element współpracujący z projektorem. Barwy są naturalnie odwzorowane. W porównaniu ze zdecydowanie droższymi odtwarzaczami Roninowi można zarzucić słabszą ostrość i kontrast obrazu. W swojej kategorii cenowej urządzenie wypada jednak bardzo dobrze. Oprócz płyt DVD i CD model ten odczytuje pliki MP3 i zdjęcia JPEG. Dźwięk pozytywnie zaskakuje. Scena jest szeroka i głęboka, a pasmo wyrównane. Bas ma twardy i dynamiczny charakter.

Informacje

Typ odtwarzacz DVD

Cena 400 zł

Dystrybutor ABhttp://www.ab.pl

Wymiary 42 x 5,5 x 28,3 cm

Waga 2,5 kg

Funkcje przekształcenie dźwięku wielokanałowego DD 5.1 do stereo dostępnego na wyjściach analogowych, odtwarzanie MP3, JPEG, rozbudowany equalizer, zoom, regulacje parametrów obrazu, progresywne skanowanie, karaoke, pełna regulacja dekodera DD

Złącza kompozyt, S-Video, Euroscart, wyjścia cyfrowe elektryczne i optyczne, komponent, wyjście analogowe 5.1