Ronin M280

Przetestowaliśmy przenośny odtwarzacz DVD, który sprawdza się i w podróży, i jako stacjonarne urządzenie domowe.

Przetestowaliśmy przenośny odtwarzacz DVD, który sprawdza się i w podróży, i jako stacjonarne urządzenie domowe.

Ronin M280

Ronin M280 to jeden z niewielu dostępnych na rynku polskim przenośnych odtwarzaczy DVD wyposażonych we własny ekran LCD. Odtwarzacz wykonano dość solidnie, co ma zawsze duże znaczenie, jeśli mówimy o modelu, który będzie często przenoszony . Plastikowa obudowa ma odpowiednią sztywność i nie wygląda tandetnie. Zastosowany wyświetlacz LCD to matryca 7-calowa o proporcjach 16:9. Pamiętając o fatalnej jakości ekranu testowanego w zeszłym numerze podobnego modelu Yamady, obawialiśmy się, że jakość wyświetlacza Ronina będzie niska. Okazało się jednak, że urządzenie wyposażono w zdecydowanie lepszej klasy ekran LCD. Kolory są dobrze nasycone, kontrast jest poprawny, chociaż dużej głębi czerni nie należy oczekiwać. Matryca Ronina prezentuje obraz spójny, choć czasami zdarzają się (głównie podczas dynamicznych scen) niezbyt dokuczliwe, niewielkie odstępstwa od pożądanego jednorodnego i spójnego obrazu.

Ronin M280

Pilot - płaski, w formie "karty kredytowej". Niestety, bez jego pomocy nie da się uruchomić wielu funkcji.

Sam odtwarzacz ma miniaturowe rozmiary. Nawet po dołączeniu do spodu obudowy płaskiego litowo-jonowego akumulatora, gabaryty istotnie się nie zwiększają, tak że nie będzie zajmował dużo miejsca w bagażu podróżnym. Czas pracy urządzenia zasilanego tylko z akumulatora wynosi ponad 3 godz. W menu ekranowym znajdziemy bardzo ciekawą opcję dotyczącą ekranu. Można go ustawić tak, aby obraz był wyświetlany "do góry nogami". Pozwala to oglądać fimy np. po podczepieniu odtwarzacza do podsufitki samochodowej. Pomysł prosty, a istotnie rozszerzający funkcjonalność urządzenia. Pod plastikową obudową "upchnięto" elementy spotykane w stacjonarnych odtwarzaczach DVD tego producenta. Uwagę zwraca rozbudowana sekcja regulacji obrazu, dzięki której można uzyskać charakter prezentacji wideo dopasowany do specyfiki wybranego do seansu wyświetlacza. Wadą urządzenia jest za to brak możliwości wyłączenia podświetlenia klawiszy. O jakości dźwięku z wbudowanych głośniczków, jak zresztą we wszystkich tego typu urządzeniach, radzimy od razu zapomnieć i zainwestować w dobre słuchawki.

Informacje

Typ odtwarzacz DVD

Cena 2099 zł

Dystrybutor ABhttp://www.ab.pl

Wymiary 19 x 2,8 x 16,4 cm

Waga 0,7 kg (bez baterii)

Funkcje zoom, odtwarzanie MP3, JPEG, plików MPEG, regulacje obrazu, profile dźwięku

Złącza kompozyt, S-Video, wyjście cyfrowe optyczne, słuchawkowe, audio

Dlaczego

Dobry zarówno jako przenośne DVD, jak i model stacjonarny. Estetyczne wykonanie, choć nie uniknięto drobnych braków funkcjonalnych.