Roomba s9+ i Braava jet m6 - nowe roboty sprzątające w ofercie iRobot

Oferta marki iRobot właśnie poszerzyła się o dwa nowe urządzenia. Roomba s9+ i Braava jet m6 wyróżniają się nowatorską konstrukcją oraz współpracą z technologią Imprint Link, pozwalająca na wymianę informacji między robotami.


Debiutujący kilka miesięcy temu iRobot i7 wydawał się być flagowcem, który przez dłuższą chwilę, będzie wyznaczał trendy na rynku. Tymczasem producent zdecydował się na szybkie wypuszczenie dwóch kolejnych urządzeń sprzątających. Robot odkurzający Roomba s9+ współpracuje ze stacją Clean Base, która automatycznie opróżnia pojemnik na brud robota, a w połączeniu z nową formą, która optymalizuje sprzątanie w rogach jest obecnie najbardziej inteligentnym, efektywnym i najlepiej sprzątającym robotem w gamie produktowej Roomba. Z kolei robot mopujący Braava jet m6, dzięki zaawansowanej nawigacji oraz zdolności mapowania, jest w stanie posprzątać wiele pomieszczeń i dużych powierzchni. Wspólnie dwa nowe roboty wykorzystują technologię Imprint Link, aby wymieniać ze sobą informacje i automatycznie wykonywać swoje zadania po sobie, bez ingerencji użytkownika.

Roomba s9+

Roomba s9+ z czujnikiem 3D oraz stacją Clean Base, która automatycznie opróżnia pojemnik robota, ma oferować najbardziej efektywne sprzątanie spośród wszystkich urządzeń dostępnych na rynku. Nowa technologia PerfectEdge przewiduje zastosowanie dwóch, o 30-procent szerszych niż dotychczas, silikonowych szczotek przeciwbieżnych. Osadzone na ruchomej głowicy czyszczącej szczotki główne pozostają w stałym kontakcie z każdego rodzaju podłożem. Przeprojektowana została również szczotka boczna. Nowa 5-ramienna konstrukcja do narożników, zbiera zabrudzenia wzdłuż ścian oraz z rogów, kierując je na ścieżkę pracy robota.

Roomba s9+ i Braava jet m6 - nowe roboty sprzątające w ofercie iRobot

Ponadto Roomba s9+ może pochwalić się efektywnym systemem czyszczącym z siłą ssania do 40 razy większą niż poprzednie generacje. Kiedy Roomba s9+ wykryje dywany czy wykładziny, wówczas aktywuje technologię Power Boost, aby automatycznie zwiększyć moc ssania i wydobyć zabrudzenia tkwiące głęboko w strukturze włókien.

Opatentowany przez iRobot system nawigacji iAdapt 3.0 z technologią mapowania przestrzeni vSLAM pomaga robotowi Roomba s9+ efektywnie poruszać się po domu i wiedzieć, które miejsca zostały już posprzątane, a które wymagają jeszcze pracy. Dodatkowo Roomba s9+ wyposażona została w nowy, zaawansowany czujnik 3D, który w sposób ciągły (25 razy na sekundę) monitoruje obiekty znajdujące się przed robotem, aby jeszcze lepiej orientował się w przestrzeni i efektywnie sprzątał w rogach. Dzięki opatentowanej technologii Imprint Smart Mapping, Roomba s9+ uczy się rozkładu pomieszczeń w domu, oddając w ręce użytkownika pełną kontrolę nad tym, które pomieszczenia mają być posprzątane, we wskazanym czasie. Robot może zostać zaprogramowany do pracy w określonych godzinach z poziomu aplikacji iRobot HOME lub uruchomiony przyciskiem CLEAN. Użytkownicy mogą również zainicjować proces sprzątania za pośrednictwem komend głosowych dzięki integracji z systemami Alexa czy Google Assistant.

Co ciekawe, robot posiada w jedyny w swoim rodzaju system antyalergiczny. Wysoce-efektywny filtr zatrzymuje w zbiorniku 99 procent cząsteczek pleśni, pyłków i alergenów roztoczy kurzu. Kiedy robot skończy odkurzać, wróci do stacji Clean Base, aby automatycznie opróżnić pojemnik na brud. Instalowany w niej worek zatrzymuje szkodliwe cząsteczki i jest w stanie pomieścić zawartość 30 zbiorników robota.

Roomba s9+ i Braava jet m6 - nowe roboty sprzątające w ofercie iRobot

Braava jet m6

Robot Braava jet m6 to urządzenie mopujące z wymiennymi nakładkami do mycia i zamiatania. Podobnie jak Roomba s9+, Braava jet m6 używa nawigacji iAdapt 3.0, technologii vSLAM oraz inteligentnych map Imprint. Dzięki temu uczy się planu domu oraz daje użytkownikowi możliwość pełnej kontroli nad tym, kiedy i jakie pomieszczenie ma być sprzątnięte. Robot może być uruchamiany za pośrednictwem ustalanego w aplikacji iRobot HOME harmonogramu pracy lub poprzez naciśnięcie przycisku CLEAN. Użytkownicy mogą też sterować robotem za pomocą asystentów głosowych. Funkcja ta jest możliwa dzięki sparowaniu robota z urządzeniami obsługującymi Alexa lub Google Assistant.

Produkt został opracowany do czyszczenia podłóg twardych takich jak kafelki, panele czy kamień. Robot mopujący Braava jet m6 dzięki swojemu designowi, pozwala na dotarcie do wszelkich zakamarków. Używając zaawansowanej technologii nawigacji, robot efektywnie sprząta omijając dywany, chodniki i inne przeszkody. Jeśli robot zdiagnozuje wyczerpującą się baterię, samodzielnie powróci do stacji dokującej, żeby się naładować, a następnie dokończyć cykl mopowania.

Roomba s9+ i Braava jet m6 - nowe roboty sprzątające w ofercie iRobot

W trybie pracy na mokro, spryskiwacz rozprowadza wodę, a nakładki mopujące zbierają lepki brud. Użytkownicy robota Braava jet m6 mogą skorzystać także ze specjalnego płynu do mycia twardych podłóg o świeżym zapachu. W trybie pracy na sucho nakładki zbierają z podłogi kurz czy sierść zwierząt, które osadzają się niej.

Kiedy robot Braava jet m6 skończy swój proces sprzątania, użytkownik nie musi martwić się o kontakt z brudnymi nakładkami. Jedyne co należy zrobić, to umieścić robota nad koszem i nacisnąć przycisk zwalniający nakładkę. Aplikacja iRobot HOME po skończonym cyklu pracy pokazuje mapę z obszarem pracy robota oraz pozostałe statystyki dotyczące sprzątania.

Roomba s9+ i Braava jet m6 - nowe roboty sprzątające w ofercie iRobot

Technologia Imprint Link

Wraz z prezentacją nowych modeli Roomba s9+ i Braava jet m6, iRobot robi kolejny krok w kierunku automatyzacji sprzątania. Technologia Imprint Link zapewnia komunikację między robotami, aby automatycznie informowały się o skończonej pracy i możliwości wykonania kolejnej – odkurzanie, następnie mopowanie. Wszystko bez jakiejkolwiek ingerencji użytkownika.

Roboty można zaprogramować na wspólne sprzątanie w aplikacji iRobot HOME, gdzie możliwe jest również wskazanie określonego pomieszczenia do sprzątania. Gdy tylko Roomba s9+ skończy sprzątanie danego zakresu pomieszczeń, Braava jet m6 automatycznie opuści swoją stację dokującą i rozpocznie proces mopowania. Użytkownik otrzyma powiadomienie, gdy odkurzanie i mopowanie zostaną zakończone. Technologia Imprint Link współpracuje również z robotami Roomba serii i7.

Roomba s9+ i Braava jet m6 - Cena i dostępność

Robot odkurzający Roomba s9+ ze stacją Clean Base będzie dostępny w Polsce od 12 lipca 2019 r. w sugerowanej cenie katalogowej 6 799 zł.

Robot mopujący Braava jet m6 będzie dostępny w Polsce od 12 lipca 2019 r. w sugerowanej cenie katalogowej 3 199 zł.