Rosja i Chiny: wirtualne zawieszenie broni

Władze Rosji i Chin ogłosiły rozszerzenie współpracy pomiędzy tymi dwoma państwami. Od teraz oba mocarstwa podpisały pakt o nieagresji cybernetycznej zobowiązują się do tego, by nie przeprowadzać na siebie ataków informatycznych. Ich współpraca na tym zresztą się nie kończy.

Jedne z dwóch największych i najbardziej wpływowych państw świata postanowiły zawrzeć pakt o nieagresji w świecie wirtualnym. Rosja i Chiny zobowiązały się wobec siebie do tego, że od teraz nie będą wobec siebie prowadzić żadnych wrogich działań w sferze informatycznej.

Oprócz tego oba mocarstwa będą współpracować w zakresie wymiany informacji. Rosja i Chiny będą udostępniać sobie wzajemnie technologie informatyczne z zakresu bezpieczeństwa cybernetycznego. Oprócz tego oba państwa będą dzielić się informacjami o najnowszych typach zagrożeń. Zajmą się tym odpowiednie urzędy i agencje działające w tym zakresie po obu stronach.

Zobacz również:

  • Marvel i DC - którzy aktorzy wystąpili w adaptacjach komiksów obu wydawnictw?
  • Skutki uboczne szczepionek na COVID-19 [Aktualizacja 19.08.2021r.]
  • Chcieliście kupić Xiaomi Civi? Mamy złe wieści!

Przedstawiciele rządów Rosji i Chin zapowiedzieli też, że będą współpracować przy identyfikacji i usuwaniu zagrożeń informatycznych, które mogą mieć destrukcyjny wpływ na funkcjonowanie jednego z państw. To kolejne zacieśnienie współpracy pomiędzy Rosją i Chinami, tym razem w sferze informatycznej.

Współpracę obu mocarstw w zakresie bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni można rozpatrywać jako próbę zwiększenia kontroli nad danymi swoich obywateli i ukrócenia wpływów rządu Stanów Zjednoczonych w internecie. Rosja szykuje się też na ewentualność, że Europa i Stany Zjednoczone odetną obywateli rosyjskich od działających dzisiaj na terenie tego kraju globalnych usług.

źródło: engadget.com