Rośnie rodzina iPAQ

Compaq wprowadza na rynek kolejne urządzenia z rodziny iPAQ, wspomagające korzystanie z Internetu.

Firma Compaq zaprezentowała kolejne urządzenia z rodziny iPAQ, które wspomagają korzystanie z Internetu. Wśród nowych produktów znajdują się m.in. dwa przenośne urządzenia pozwalające na korzystanie z poczty elektronicznej, przenośny odtwarzacz audio, iPAQ Home Internet Appliance i iPAQ Connection Point.

Przenośne urządzenia - iPAQ BlackBerry Email Wireless Solution umożliwiają zdalny, bezprzewodowy dostęp do poczty elektronicznej, pozwalają na czytanie, tworzenie czy usuwanie wiadomości. Używając Home Internet Appliance, klienci uzyskują dostęp do serwisów i usług MSN bez potrzeby korzystania z komputera. HIA jest łatwy w obsłudze - włącza się jak zwykły odbiornik telewizyjny i ma tylko dwa gniazdka: zasilające i do przyłączenia linii telefonicznej. Urządzenie ma kosztować 599 USD. Microsoft jednocześnie oferuje rabat w wysokości 400 USD dla osób, które zdecydują się od razu na 3-letnie korzystanie z usług MSN.

W skład rodziny produktów iPAQ wchodzi przenośny odtwarzacz plików muzycznych. Urządzenie ma wymienną pamięć - dwie karty 32 MB, pozwalające (w zależności od typu plików) na przechowywanie 2-godzinnego nagrania. Odtwarzacz umożliwia korzystanie z muzyki zapisanej w różnych formatach - MP3, Windows Media Audio i Dolby ACC.

Kolejną nowością jest iPAQ Connection Point - urządzenie sieciowe (bramka) pozwalające na uzyskanie dostępu do Internetu z domowej sieci. Produkt umożliwia korzystanie z trzech rodzajów sieci - Home RF, Home PNA (Phone-Line Networking) i Ethernet. Connection Point działa jak pojedynczy modem, dzięki któremu można współdzielić połączenie. Wraz z urządzeniem użytkownik otrzymuje 90-dniową wersję produktu Watchguard's Live Security, zapewniającego ochronę przed cyberatakami.

Więcej informacji: www.compaq.com


Zobacz również