Rośnie sprzedaż pecetów, akcje Microsoftu pójdą w górę?

W czasie ostatnich miesięcy zanotowano wyraźny skok sprzedaży komputerów osobistych. Wygląda więc na to, że już teraz, przed rokiem dużych premier - w 2006 ma się pojawić zarówno Office 12, jak i Windows Vista - akcjonariusze Microsoftu będą mieli powody do radości.

Zdaniem specjalistów z branży na jeszcze lepszą kondycję finansową firmy wpłynął ruch, jak powstał wokół premier nowych produktów - nadchodzących i przyszłych. Przypomnijmy: w tym roku pojawiła się nowa wersja serwera baz danych MS SQL, premierę i szeroką kampanię reklamową miał Windows Media Center 2005 - również w wersjach zlokalizowanych, patrz artykuł: "XP Media Center PL w akcji!" - ponadto pod koniec listopada w sklepach pojawi się nowa konsola Microsoftu: Xbox 360, największy konkurent Sony PlayStation 3 (patrz artykuł: "Koniec zbrojeń! Konsole idą na wojnę!").

Jednak jednym z najważniejszych powodów doskonałej kondycji finansowej firmy jest 17 procentowy przyrost sprzedaży w dziedzinie komputerów PC - zwykle wyposażonych przecież w system operacyjny Microsoftu. Szacuje się, że również na rynku serwerów zostanie zaobserwowany pewien wzrost, co umożliwi Microsoftowi dodatkowy zarobek.


Zobacz również