Rosyjski smartfon YotaPhone z e-papierowym ekranem trafił do sprzedaży

Smartfon YotaPhone trafił do sprzedaży. To interesujące urządzenie wyposażone w dodatkowy ekran wykonany w technologii e-papieru kosztuje 499 euro.

Rosyjska firma Yota poinformowała o rozpoczęciu sprzedaży wyposażonego w e-papierowy ekran smartfona YotaPhone. Urządzenie mogą już kupować (za pośrednictwem sklepu www.yotaphone.com) mieszkańcy Rosji, Austrii, Francji i Niemiec. W przypadku Rosji i Niemiec jeszcze w tym miesiącu smartfon pojawi się też w normalnej sprzedaży, natomiast do końca I kwartału przyszłego roku zostanie (ewentualnie) wprowadzony na rynki 15 innych krajów z regonu CIS, Europy i Bliskiego Wschodu.

YotaPhone - specyfikacja

Wspomniany ekran w technologii e-papieru posiada 4,3-calową przekątną i rozdzielczość 360 x 640 pikseli. Nie jest to ekran główny, lecz dodatkowy pozwalający np. na czytanie e-booków, czy wyświetlanie powiadomień. Dzięki temu, że praktycznie nie wpływa na baterię, powinien pozwolić na wydłużenie jej czasu pracy.

Zobacz również:

  • Samsung aktualizuje oprogramowanie Galaxy Watch4. Co nowego?

Specyfikacja YotaPhone:

- procesor Dual Core 1.7 GHz Krait

- ekran główny 4,3 cala LCD (720 x 1280 pikseli)

- aparat 13 MP, kamerka 1 MP

- 2 GB pamięci RAM

- 32 GB pamięci wewnętrznej

- LTE

- bateria 1 800 mAh

- wymiary: 133,6 x 67 x 9,99 mm

- waga: 146 g

Na koniec warto też dodać, że ekran e-papier nie jest dotykowy, lecz pozwala na skorzystanie z umieszczonej pod nim "dotykowej strefy" reagującej na gesty.

Cena urządzenia: 499 euro.