Rovio stawia wszystko na Angry Birds

Dobra informacja dla wszystkich fanów wkurzonych, latających ptaków. Deweloper Rovio postanowił postawić wszystko na jedną kartę - pracujący tam programiści zajmować się będą jedynie grą Angry Birds.

O tym, że Angry Birds jest największym tytułem jaki kiedykolwiek stworzyło (a może i nawet stworzy) Rovio, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Co ciekawe, podobnego zdania jest także Peter Vesterbacka, prezes fińskiej firmy.

W wywiadzie udzielonym dziennikarzom Gamasutra przyznał on, że wielu deweloperów oszukuje samych siebie twierdząc, że są w stanie wydawać przebój za przebojem. Jego zdaniem niezwykle ciężko jest stworzyć prawdziwy hit i dlatego Rovio zamierza skupić się przede wszystkim na Angry Birds. Producent ten nie będzie więc na razie planować kolejnych tytułów.

Angry Birds - Rovio pracuje już tylko nad tą produkcją

Angry Birds - Rovio pracuje już tylko nad tą produkcją

Co ciekawe, Vesterbacka stwierdził, że w przeciągu 2 lub 3 lat Angry Birds przekroczyć niewiarygodny próg 1 miliarda ściągnięć (póki co jest 250 milionów więc Rovio jest na całkiem dobrej drodze).

Na koniec najlepsze: prezes Rovio chciałby także, by w niedalekiej przyszłości Angry Birds zostało przeniesione na ekrany kin. Nie wiem jak Wy, ale już teraz niesamowicie ciekaw jestem fabuły tej produkcji, podobnie jak dialogów.

Tymczasem zapraszam do pobrania Angry Birds oraz Angry Birds Rio w wersji PC.