Rower elektryczny - czy warto go kupić?


Rower elektryczny - czy warto go kupić?

Czas na odpowiedź na tytułowe pytanie - czy warto kupić rower elektryczny? Odpowiedź może być zarówno negatywna, jak i pozytywna.

Pozytywna, jeśli chcesz codziennie dojeżdżać do pracy w swoim mieście, a na zwykłym rowerze jest to po prostu męczące. W takiej sytuacji rower elektryczny może zastąpić kosztowny w eksploatacji samochód, daje Ci też większe możliwości manewru - nie musisz stać w korkach, a tam, gdzie nie da się jechać, możesz po prostu zejść z roweru i go poprowadzić. Jeśli często jeździsz na wycieczki rowerowe, model elektryczny pozwoli ci na zwiększenie ich zasięgu. Polecany jest on również osobom mającym dolegliwości układu krążenia czy aparatu ruchowego, a także rehabilitantom.

Nie opłaca się kupować roweru w sytuacji, gdy codziennie masz do pokonania naprawdę duże odległości - akumulator będzie się szybko wyczerpywać, co wiąże z koniecznością częstego ładowania - czyli szybszego zużycia źródła zasilania. Rower elektryczny nie jest potrzebny, gdy jeździ się dla kondycji lub treningu. Będzie również zbytecznym wydatkiem, gdy korzysta się z dwóch kółek wyłącznie sporadycznie. W takim przypadku lepiej skorzystać z oferty wypożyczalni.