Rowery elektryczne to pogromcy miejskiej dżungli! Te modele Motus podbiją każdą metropolię

Rowery elektryczne to dobry pomysł nie tylko w wymagającym, pozamiejskim terenie. Sprawdzą się też świetnie do miejskiej jazdy, a dzięki nim podczas dojazdów do szkoły czy pracy zapomnimy o ciasnych autobusach czy nudnym staniu w korkach.

Fot. Motus

Rowery elektryczne to jeden z najpopularniejszych aktualnie środków transportu, który doskonale sprawdza się w bardzo różnorodnych warunkach. Łączy w sobie wszystkie zalety zwykłych rowerów z dodatkowymi możliwościami pojazdów silnikowych, a ponadto jest jedną z najlepszych opcji poruszania się dla osób, które nie pokonują codziennie ogromnych dystansów i chcą to robić w ekologiczny, ale też przy okazji zdrowy, sposób.

Jednakże dla wielu kupujących rowery elektryczne w pierwszej kolejności kojarzą się z większymi pojazdami, które przystosowane są raczej do bardziej outdoorowych warunków. Trudno się dziwić takiemu skojarzeniu - silnik elektryczny jest idealnym kompanem rowerowym w trudniejszych warunkach i pozwala odpocząć podczas dłuższej trasy, czy też wspomaga siłę mięśni na większych podjazdach czy w czasie jazdy na gorszej nawierzchni. Jednakże przydaje się nie tylko na dłuższych wycieczkach poza miastem - jest również idealnym towarzyszem do codziennego, poruszania się po miejskiej dżungli.

Dlaczego rower elektryczny to idealny wybór do miasta?

Wiele innych rodzajów transportu rywalizuje z rowerami elektrycznymi o miano najlepszego wyboru do miasta. Oczywistym kandydatem jest bez wątpienia komunikacja miejska, jednakże sporo osób decyduje się także na pojazdy takie jak hulajnogi elektryczne. Z drugiej strony, samochody w miastach są coraz mniej popularne, ale nadal wiele osób decyduje się na przejechanie dystansu do pracy w swoich czterech kółkach. Jakie więc zalety przynosi wybór roweru elektrycznego do jazdy w mieście? Oto kilka najważniejszych:

  • Ekonomia - Jednym z największych plusów poruszania się po mieście rowerem są łączące się z tym oszczędności. Oczywiście z jednej strony, rowerem elektrycznym możemy jeździć zupełnie za darmo - jeśli mamy panele fotowoltaiczne - ładując baterię jedynie dzięki baterii słonecznej. Jednakże nawet korzystając ze zwykłego gniazdka i prądu z elektrowni, przejechanie do pracy i z pracy na elektryku jest o wiele tańsze, niż korzystanie z samochodu i w skali roku może nam pomóc oszczędzić naprawdę pokaźne sumy.
  • Zdrowie - Trudno też dyskutować ze zdrowotnym aspektem rowerów elektrycznych. Czy to w samochodzie, czy nawet na hulajnodze elektrycznej, poruszamy się tylko za pomocą silnika - nasze mięśnie nie pracują, więc możemy zapomnieć o spalaniu dodatkowych kalorii. Inaczej jest w przypadku roweru, który co prawda może jechać jedynie dzięki silnikowi elektrycznemu, jednak najczęściej używamy go do wspomagania naszego własnego pedałowania, rozkładając pracę zarówno na maszynę, jak i własną siłę. Dzięki temu nie tylko dojeżdżamy na miejsce z łatwością, ale też zaliczamy codzienny trening.
  • Ekologia - Oczywiście, tak jak w przypadku innych elektrycznych środków transportu, trudno nie wspomnieć o ekologii poruszania się dzięki elektrycznym rowerom. Nie dość, że nie musimy korzystać ze spalinowego silnika w samochodzie czy też skuterze lub motorze, to jeszcze dzięki coraz popularniejszej fotowoltaice możliwe jest też zredukowanie korzystania z brudnej energii elektrycznej - wystarczy ładować rower wyłącznie dzięki naszej energii słonecznej. Dzięki temu nie musimy się martwić o przykładanie ręki do dalszego zanieczyszczania środowiska różnego rodzaju spalinami.
  • Wygoda - Trudno nie przyznać, że jazda własnym, ogrzewanym lub klimatyzowanym samochodem jest bardzo wygodna. Jednak nie można tego samego powiedzieć o staniu w korkach w centrum miasta, czy też manewrowaniu przez zatłoczone, ciasne uliczki. To właśnie dlatego rowery elektryczne są dobrą alternatywą do miasta - nie dość, że nie muszą przejmować się korkami, to jeszcze można je zostawić niemal wszędzie, bez konieczności szukania miejsca do parkowania (czy nawet płacenia za takie miejsce). Warto też wspomnieć, że jazda w mieście rowerem elektrycznym, dzięki szybkiemu przyspieszaniu i możliwości wciśnięcia się w wąskie przejścia, często bywa jeszcze szybsza, niż poruszanie się autem.

Jaki rower miejski wybrać? Motus ma kilka propozycji

Jednym z czołowych producentów pojazdów elektrycznych w Polsce jest firma Motus, która ma w swojej ofercie zarówno hulajnogi, jak i rowery elektryczne. Szczególnie teraz, w letnie miesiące, warto zajrzeć do katalogu tego producenta, który oferuje wiele różnych modeli, dopasowanych do konkretnych potrzeb i użytkowników. Szczególnie miejskie rowery mogą zwrócić uwagę użytkowników, gdyż teraz zostały dodatkowo przecenione aż o 1000 zł. Dzięki temu na stronie firmy można wyposażyć się w porządny, uniwersalny rower w bardzo dobrej cenie. Oto miejskie propozycje marki:

Motus City White

Rowery elektryczne to pogromcy miejskiej dżungli! Te modele Motus podbiją każdą metropolię

Motus City White to idealny kompan do miasta. Sprawdzi się na miejskich uliczkach dzięki sporemu zasięgowi nawet do 65 km oraz prędkości do 25 km/h. Dzięki czemu łatwo i szybko dotrze w każde miejsce - do pracy, szkoły i na zakupy, a nawet na dłuższą przejażdżkę. Ponadto, dzięki swojemu wyposażeniu, takiemu jak poręczny koszyk na zakupy, bagażnik oraz amortyzowane siodełko, poruszanie się w miejskiej dżungli będzie wygodne i funkcjonalne.

Motus City White jest wyposażony w 26-calowe koła i jest w stanie udźwignąć aż do 125 kg, nie straszne mu więc nawet większe zakupy czy sakwy. Dzięki 45 centymetrowej ramie, będzie to idealny rower dla osób o drobniejszej posturze, a hamulce tarczowe na obu osiach zapewnią bezpieczeństwo w każdych warunkach.

Sprawdź tutaj

Motus City Black

Rowery elektryczne to pogromcy miejskiej dżungli! Te modele Motus podbiją każdą metropolię

Motus City Black to świetny wybór dla każdego, kto poszukuje uniwersalnego roweru na każdą sytuację. On również może pochwalić się zasięgiem do 65 km oraz prędkością do 25 km/h. Ponadto, dzięki kołom o średnicy 27,5 cala będzie idealnym partnerem zarówno na miejskie ścieżki, jak i dłuższe podróże. Fabryczny bagażnik umożliwi nam przewiezienie najważniejszych rzeczy, a aluminiowa rama i wyjmowana bateria sprawiają, że rower jest przenośny i stosunkowo lekki.

Sprawdź tutaj