Roxio Easy CD & DVD Creator 6

Najnowszy program firmy Roxio jest już nie tylko programem do nagrywania płyt.

Najnowszy program firmy Roxio jest już nie tylko programem do nagrywania płyt.

Easy CD & DVD Creator 6 to pakiet multimedialny, składający się aż z siedmiu aplikacji. Umożliwiają one odczyt zdjęć i filmów z aparatów cyfrowych i kamer, tworzenie filmów DVD i pokazów slajdów, robienie kompilacji muzycznych oraz, tradycyjnie, zapisywanie danych na płytach CD i DVD. Wszystko to w nowym interfejsie. Poszczególne elementy pakietu są ze sobą ściśle zintegrowane. Gdy zachodzi potrzeba, poszczególne aplikacje nawzajem wywołują swoje moduły.

Pakiet zawiera kilka nowych aplikacji. Jedną z nich jest AudioCentral, który umożliwia zarządzanie biblioteką plików muzycznych. Oprócz tradycyjnego odtwarzania i sortowania plików pozwala na ich zgrywanie ze źródeł zarówno cyfrowych, jak i analogowych. Muzykę można przetwarzać we wbudowanym edytorze. Wybrane pliki z kolekcji można zapisać na płytę CD. Podobne właściwości, ale dotyczące fotografii, ma nowa aplikacja - PhotoSuite.

Roxio Easy CD & DVD Creator 6

Roxio Easy CD & DVD Creator 6

Montaż filmów DVD i ich autoring umożliwia aplikacja DVD Builder. Chociaż jej możliwości nie są zbyt wielkie, dla początkujących użytkowników zupełnie wystarczające. Pozwala ona na pozyskanie materiału ze źródła analogowego lub kamery cyfrowej (zarówno internetowej, jak i FireWire). Film można zapisać na płycie VCD, SVCD lub DVD.

Ciekawa funkcja pojawiła się w programie Creator Classic do zapisu danych na płytach CD i DVD. Gdy łączna ilość zapisywanych danych przekroczy pojemność płyty, program sam dzieli dane do zapisu na dwóch lub większej ilości nośników. Moduł Roxio Retrieve może później pomóc przywrócić dane do katalogów, w których się znajdowały.

produkt: Easy CD & DVD Creator 6

producent: Roxio,http://www.roxio.com

cena brutto: 293 zł

konkurenci: Nero, Pinnacle

kontakt Alstor,http://www.alstor.com.pl

Za:

Kompleksowy zbiór narzędzi dla operujących na dużej ilości danych audio, foto i wideo.

Przeciw:

Brak.