Rozbudowana 15-stka LCD

Krótki czas reakcji matrycy, obsługa sygnałów analogowych i cyfrowych, przystawka audio – to kilka cech nowego monitora LCD NEC MulitSync LCD1560VM.

Urządzenie jest dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych – standardowej beżowej oraz czarnej. Z technicznego punktu widzenia, NEC MultiSync 1560VM jest kompilacją najnowszych rozwiązań firmy NEC/Mitsubishi. Monitor ten posiada standardowe złącze analogowe (15-pinowe mini D-sub) oraz cyfrowe złącze DVI-D. Istotną cechą urządzenia jest krótki czas reakcji matrycy, który wynosi 25 ms. Pozostałe cechy to jasność 300 cd/m2, kontrast 450:1 oraz zintegrowane glośniki stereo. Panel dysponuje kątami widoczności 160 stopni w poziomie i 150 stopni w pionie. NEC MultiSync LCD 1560VM jest zgodny z branżowym standardem sRGB, który ma poprawiać zgodność odwzorowania kolorów na wszystkich urządzeniach peryferyjnych zgodnych z tym rozwiązaniem.

W nowym monitorze NEC/Mitsubishi Electronics Display zastosowano system NTAA (No Touch Auto Adjustment). NTAA po podłączeniu monitora wysyła do komputera sygnał testowy i automatycznie dostosowuje swoje parametry do parametrów karty graficznej. NEC MultiSync jest też kompatybilny z oprogramowaniem NaViSet wykorzystującym protokół DDC/CI. Oprogramowanie to jest dostępne za darmo do pobrania ze strony internetowej producenta. NaViSet umożliwia dostosowanie parametrów pracy monitora korzystając z myszki i klawiatury, co jest znacznie wygodniejsze niż korzystanie z menu ekranowego.

Dzięki rozwiązaniu ErgoDesign monitor może być odchylany o 30 stopni w górę i 5 stopni w dół. Wyposażony jest w niewielką podstawkę, która umożliwia regulację wysokości panelu w zakresie 110 mm.

Na terenie Polski jest objęty 3-letnią gwarancją na wszystkie podzespoły, realizowaną w systemie door-to-door. Cena monitora NEC MultiSync 1560VM wynosi – odpowiednio dla wersji w standardowej i czarnej obudowie – 1485 i 1535 zł netto.


Zobacz również