Rozbudowana grafika 3D w komórkach

NVIDIA zaprezentowała układ GoForce 3D 4500, który ma pozwolić na wyświetlanie przez urządzenia mobilne realistycznej grafiki 3D.

Procesor GoForce 3D 4500 WMP

Procesor GoForce 3D 4500 WMP

Twórcy aplikacji mobilnych mogą teraz korzystać z potężnego układu 3D, który pozwoli tworzyć programy z zaawansowaną grafiką trójwymiarową. Ponadto urządzenia mobilne wyposażone w ten nowy procesor 3D będą mogły syntetyzować realistyczne środowiska zawierające obiekty, których zachowanie będzie zgodne z zaawansowanymi modelami fizycznymi, oraz inteligentne postaci obdarzone sztucznymi osobowościami.

Zestaw funkcji procesora WMP GoForce 3D 4500 WMP obejmuje:

-Zaprojektowany specjalnie do zastosowania w urządzeniach podręcznych procesor do obliczeń geometrycznych, który służy do przyspieszania i obsługi gier 3D.

-Programowalne moduły do cieniowania pikseli, dwu- i trzyliniowe filtrowanie tekstur, kompresja tekstur, jednoczesna obsługa sześciu tekstur i 40-bitowy potok koloru umożliwiające uzyskanie szczegółowych obrazów o wysokich rozdzielczościach.

-Technologię nPower umożliwiającą oszczędzanie baterii, co pozwala wydłużyć czas rozmów.

-Obsługę formatów MPEG-4 i H.263 umożliwiającą nagrywanie i odtwarzanie wideo o jakości VHS.

-Kodek JPEG o rozdzielczości 3,0-megapikseli umożliwiający robienie i wyświetlanie ostrych i wyraźnych zdjęć.

Firma NVIDIA wdrożyła także strategię wspierania linii produktów GoForce 3D polegającą na współpracy z operatorami, producentami gier i ich wydawcami. Układ GoForce 3D 4500 obsługuje wszystkie standardowe interfejsy API stosowane w grach 3D, w tym OpenGL-ES, D3D-Mobile i M3G.


Zobacz również