Rozmowa i Nędzne psy - dwa klasyki z początku lat 70. trafią na Blu-ray

Szykuje sie prawdziwa uczta dla miłośników najlepszego kina z lat 70. Na Blu-ray zapowiedziano właśnie dwa znakaomite filmy z początku tej dekady - Rozmowa Franica Forda Coppoli i Nedzne psy Sama Peckinpaha.

Nędzne psy

W następnym roku na Blu-ray straszyć nas będą Szczęki Spielberga. Ale póki, co otrzymamy dwa inne klasyki z wczesnych lat 70.

Rozmowa (1973) - Coppola o podsłuchach na chwilę przed wybuchem Watergate

Rozmowa to inteligentny thriller psychologiczny, w którym Coppola pokazał swój wielki talent reżyserski. Do tego jedna z najlepszych kreacji Gene’a Hackmana w jego aktorskiej karierze Gra Harry'ego Caula, najlepszego eksperta od zakładania podsłuchów.

Idea filmu była taka - każdy może być dzisiaj podsłuchiwany. Rozmowa wstrzeliła się w swój czas - mniej więcej wtedy wybuchła afera Watergate. Każdy z nas może być podsłuchiwany lub obserwowany... Niemal 40 lat temu było to mniej oczywiste; dzisiaj z całą otaczającą nas technologią jest wręcz przerażająco prawdziwe.

Rozmowa - specyfikacja Blu-ray

Obraz: 1.85:1 (1080p)

Dźwięk: DTS-HD Master Audio

Dodatki:

1. Casting

2. Wywiady z twórcami - Francis Ford Coppola (reżyser) i David Shire (kompozytor)

3. Materiały archiwalne

4. Archiwalna ścieżka dźwiękowa

5. Komentarze audio

6. Jak robiono film (dokument)

7. Galeria zdjęć promocyjnych filmu

8. Zwiastun kinowy

Nędzne psy (1971) - brutalny, bezkompromisowy obraz ludzkiej natury a la Peckinpah

Nędzne psy Sam Peckinpaha, twórcy słynnej Dzikiej Bandy, to mocny, bezkompromisowy film o naturze człowieka i walce o przetrwanie amerykańskiego nauczyciela (w tej roli Dustin Hoffman) w spokojnej wydawałoby się prowincjonalnej, angielskiej społeczności. W tym roku w kinach ma pojawić się remake tego filmu. Niestety Nędzne Psy na Blu-ray rozczarowują brakiem ciekawych dodatków.

Nędzne psy - specyfikacja Blu-ray

Obraz: 1.85:1 (1080p)

Dźwięk: 5.1 DTS-HD Master Audio

Dodatki: Zwiastun kinowy i 3 spoty TV

Edycje Blu-ray z pewnością zainteresują Polaków

Warto jeszcze wspomnieć, że zarówno Rozmowa jak i Nędzne psy były dość ciężko dostępne w formacie DVD w naszym kraju. Przy okazji warto zobaczyć ranking top 10 DVD i Blu-ray.

Źródło: the Blu-ray Blog