Rozmowa z iPhone'm przez 8 godzin

Firma Apple ogłosiła wczoraj finalną specyfikację pracy telefonu iPhone, który pojawi się w sprzedaży już za dziesięć dni. W porównaniu do danych zaprezentowanych na początku roku, znacznie zostały wydłużone czasy pracy na baterii; zapowiedziano też, że obudowa wyświetlacza nie będzie plastikowa, lecz szklana i dużo bardziej odporna na zarysowania.

Więcej o urządzeniu iPhone pisaliśmy już wcześniej w artykule "iPhone, czyli telefon z jabłuszkiem". Teraz firma Apple zapowiedziała, że aparat będzie charakteryzował się znacznie dłuższym czasem pracy na baterii. Według nowej specyfikacji czas rozmów ma wynosić aż osiem godzin, a czas pracy w stanie czuwania do 250 godzin, czyli ponad dziesięć dni! Dodatkowo podano także czasy pracy przy korzystaniu z Internetu (sześć godzin), odtwarzaniu materiałów wideo (siedem godzin) i odtwarzaniu muzyki (24 godziny). Oprócz tego firma ogłosiła, że cała górna część obudowy została wymieniona z plastikowej na wysokiej jakości szklaną, odporną na zarysowania.

iPhone na tle konkurencji

iPhone na tle konkurencji

Wszystkie podane parametry zależą oczywiście od wielu czynników, jak i konfiguracji sieci i oczywiście mogą się różnić od tych podanych w oficjalnej informacji. Więcej informacji na temat baterii można znaleźć w serwisie Apple.

Steve Jobs, szef firmy, chwali się, że iPhone będzie pracował na baterii dłużej od innych, dostępnych na rynku urządzeń tego typu, a nawet dłużej niż większość odtwarzaczy MP3. Powiedział też, że nie może się już doczekać, kiedy ten "magiczny" produkt trafi wreszcie w ręce klientów.

Ceny i dostępność urządzenia nie uległy zmianie. iPhone będzie dostępny począwszy od 29. czerwca w sklepach firmy Apple i wybranych punktach sprzedaży sieci AT&T. Model 4 GB będzie kosztował 499 dolarów, natomiast za model 8 GB trzeba będzie zapłacić 599 dolarów. Telefon ma poprawnie współpracować zarówno z komputerami wyposażonymi w systemy operacyjne z rodziny MacOS, jak i tymi z systemami z rodziny Windows.

Oficjalna informacja firmy Apple