Rozmowy przez odtwarzacz MP3?

W ofercie firmy HyOn pojawił się nowy, ciekawy produkt o nazwie Hyon Bluetooth MP3 Phone VT-300. Jest to odtwarzacz audio, który potrafi komunikować się z telefonem komórkowym.

Hyon Bluetooth MP3 Phone

Hyon Bluetooth MP3 Phone

Wbudowany w nowy odtwarzacz MP3 moduł Bluetooth pozwala na komunikację z telefonem komórkowym. Oznacza to, że jeżeli słuchamy muzyki a w tym samym czasie ktoś do nas zadzwoni, bez problemu będziemy mogli odebrać połączenie (możemy również odbierać wiadomości tekstowe SMS). Najciekawsze jednak jest to, że istnieje możliwość wykonywania przy jego użyciu połączeń oraz wysyłania SMS-ów. Producent pomyślał też o ograniczonym zasięgu Bluetooth i zastosował pewne zabezpieczenie - w postaci sygnału dźwiękowego ostrzegającego o braku łączności z "komórką".

Samo urządzenie dostępne jest w dwóch wersjach, różniących się pojemnością wbudowanej pamięci (512 lub 1 GB). Zostało ono wyposażone w kolorowy (65 tys. kolorów) wyświetlacz OLED o rozdzielczości 96 x 64 pikseli, który został umieszczony w obudowie o wymiarach 32 x 71 x 18 mm. Znalazło się w niej również miejsce na tuner FM (z możliwością nagrywania), 0,5W głośnik oraz złącze USB 2.0. Odtwarzacz może być używany jako dyktafon, wspiera formaty MP3, WMA i OGG oraz umożliwia (poprzez wejście Line-in) nagrywanie muzyki z urządzeń zewnętrznych. Według zapewnień producenta zastosowana bateria powinna wystarczyć na 12 godzin słuchania muzyki lub 7 godzin rozmów.

Niestety, termin pojawienia się urządzenia w sprzedaży oraz jego cena nie są na razie znane.

Więcej informacji znaleźć można na stronie HyOn.