Rozmowy wideo przez Skype w przeglądarce z poziomu Outlook.com już działają

Microsoft udostępnił wreszcie wszystkim chętnym możliwość prowadzenia rozmów głosowych i połączeń wideo przez komunikator Skype prosto z przeglądarki. Wymaga to wyłącznie instalacji małego pluginu do przeglądarki.

Zakupiona za 8 miliardów dolarów przez Microsoft usługa o nazwie Skype to jeden z najpopularniejszych komunikatorów internetowych świata. Usługa ta od czasu przejęcia jest stale rozwijana przez giganta z Redmond. Najnowszą z funkcji jest możliwość prowadzenia wideorozmów bezpośrednio z przeglądarki internetowej. Usługa była dostępna już wcześniej dla wybranych kont, ale dopiero wczoraj deweloperzy stojący za rozwojem Skype ogłosili udostępnienie integracji swojego komunikatora z witryną Outlook.com wszystkim chętnym.

Aby rozmawiać głosowo i prowadzić wideokonferencje przez komunikator firmy z Redmond za pośrednictwem przeglądarki internetowej trzeba scalić swoje dane logowania Skype z kontem Microsoftu. Potem wystarczy zainstalować odpowiedni plugin, a następnie zalogować się na stronie Outlook.com na swoje konto. W prawym rogu użytkownik może wyszukiwać osoby, z którymi chce się połączyć. Inicjowanie rozmowy możliwe jest też prosto z poziomu listy kontaktów.

Zobacz również:

  • Brave - przeglądarka dostaje wideokomunikator. Nie wymaga konta
  • Jak powstały nazwy największych firm technologicznych? Czy wiesz, co oznaczają?
Rozmowy wideo przez Skype w przeglądarce z poziomu Outlook.com już działają

Warto dodać, że umożliwienie wideorozmów i rozmów głosowych z poziomu przeglądarki internetowej to żadna innowacja, a konkurencyjne komunikatory potrafią to od dawna. Najlepszych przykładem jest tutaj zintegrowany z Google Plus komunikator Hangouts. Trzeba jednak pamiętać, że Skype projektowany był z początku jako program dla komputerów stacjonarnych. Microsoft dopiero teraz modyfikuje swój komunikator dodając obsługę synchronizacji i możliwość rozmów w przeglądarce. Google Hangouts i inne młodsze komunikatory były z kolei projektowane od razu z myślą o wykorzystaniu ich w wersji webowej.