Rozmowy za grosze

LabNet Phone 1.0 jest bezpłatną, polską aplikacją, umożliwiającą komunikację głosową pomiędzy dwoma komputerami podłączonymi do Internetu w dowolnym miejscu na świecie.

LabNet Phone 1.0 jest bezpłatną, polską aplikacją umożliwiającą komunikację głosową pomiędzy dwoma komputerami podłączonymi do Internetu w dowolnym miejscu na świecie. W ten sposób można prowadzić rozmowę na żywo z osobą z innego miasta czy kraju po kosztach połączenia internetowego. Program ten może być, np. doskonałą alternatywą dla drogich połączeń telefonicznych (szczególnie międzymiastowych i międzynarodowych).

Jak informuje producent, program umożliwia płynną rozmowę przy transferze rzędu 4 KB/s. Komunikacja jest możliwa po nawiązaniu bezpośredniego połączenia pomiędzy komputerami (konfiguracja sprowadza się do podania adresu IP). Nie ma, jak w przypadku komunikatorów tekstowych, np. Gadu-Gadu, serwera pośredniczącego w przesyłaniu wiadomości, ale sesja jest ograniczona do dwóch użytkowników. Oprócz karty dźwiękowej (z obsługą trybu full-duplex) niezbędne są jeszcze głośniki i mikrofon. Obecna wersja wymaga, żeby co najmniej jeden z komputerów posiadał zewnętrzny (widoczny w całej Sieci) adres IP, jednak wg zapowiedzi autorów, w kolejnych wersjach nie będzie już tego ograniczenia.

Zobacz również:

  • Google zamyka jedną ze swoich usług. Będzie Ci jej brakować?

LabNet Phone oferuje również funkcje komunikacji tekstowej oraz przesyłania plików pomiędzy komputerami. Program jest zgodny z systemami Windows 95/98/Me/NT/2000/XP.

Plik do pobrania: http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/1108.html