Różnica mocy pomiędzy Xbox Series X i PlayStation 5 nie odegra znaczącej roli w przypadku tytułów mulitplatformowych

Na temat konsol dziewiątej generacji - Xbox Series X i PlayStation 5, wiemy już całkiem sporo. Na "papierze" więcej mocy ma sprzęt Microsoftu, zdaniem deweloperów nie zrobi to jednak różnicy w przypadku gier multiplatformowych.

Znamy już dokładną specyfikację konsol Xbox Series X i PlayStation 5. Od tygodni trwa dyskusja, która z konsol zaoferuje nam więcej "mocy", a tym samym lepiej wyglądające gry. Zdania na ten temat są podzielone, swoich zwolenników ma zarówno sprzęt Sony, jak i Microsoftu.

Swoją opinią na ten temat postanowił podzielić się kolejny deweloper - Balthazar Auger - lider studia Nimble Giant Entertainment, które obecnie pracuje nad sieciowym shooterem Quantum League. Auger uważa, że choć Xbox Series X faktycznie zapewni większą wydajność, to odczujemy ją jedynie w przypadku tytułów na wyłączność, jak np. Senua's Saga: Hellblade II czy Halo Infinite. W przypadku tytułów multiplatformowych, różnice w mocy pomiędzy poszczególnymi platformami nie odegrają znaczącej roli.

Zobacz również:

Myślę, że będzie to miało znaczenie głównie dla tytułów ekskluzywnych konsoli Xbox, które będą mogły być zaprogramowane tak, aby w pełni wykorzystać potencjał mocy sprzętu. Wszyscy programiści tworzący tytuły wieloplatformowe są związani sprzętem docelowym o najniższej specyfikacji, więc jedyną zaletą dodatkowej mocy Xbox Series X, jaką mogę sobie wyobrazić, byłaby stabilizacja klatek przy wyższych rozdzielczościach. - Balthazar Auger

Ciężko się z panem Augerem nie zgodzić. Trudno wyobrazić sobie sytuację, w której jakikolwiek deweloper naraziłby się na gniew producenta sprzętu, poprzez wydanie gry znacząco odbiegającej wyglądem czy płynnością, od tego, jak prezentuje się ona na sprzęcie konkurencji. Idealnym przykładem jest tu Xbox One X, który choć wyraźnie mocniejszy od PS4 Pro, to nie może pochwalić się multiplatformowymi tytułami działającymi wyraźnie lepiej.

W oczekiwaniu na premierę nowej generacji konsol, wciąż warto rozważyć zakup PS4 lub Xbox One, dlaczego? Sprawdźcie tutaj.

źródło: wccftech.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: