Rozpoczęła się produkcja wyświetlacza QXGA dla iPada 3

Richard Shim, analityk z firmy badawczej DisplaySearch potwierdził, że rozpoczęła się już produkcja wyświetlacza dla następnej generacji iPada. Co więcej, jego zdaniem Apple zainteresowane jest też wprowadzeniem do swojej oferty iPada mini.


Ze słów Richarda Shima, analityka z firmy badawczej DisplaySearch wynika, że rozpoczęła się już produkcja wyświetlacza dla iPada 3. Będą go dostarczały trzy firmy - Samsung, Sharp i LG.

Ekran zaoferuje 9,7-calową przekątną oraz bardzo wysoką rozdzielczość: 2048 x 1536 pikseli (dla porównania, rozdzielczość iPada 2 wynosi zaledwie 1024 x 768 pikseli). Co więcej ma też pozwalać na wyświetlanie obrazu cechującego się jasnością na poziomie 550 cd/m2, co stanowi znacznie lepszy wynik niż w przypadku standardowych notebooków (350 cd/m2).

Shim twierdzi ponadto, że wyświetlacz będzie produkowany w oparciu o technologię IPS.

Nadchodzi mniejszy iPad?

Analityk uważa, że Apple jest też bardzo zainteresowane wprowadzeniem do swojej oferty iPada mini (potwierdził tym samym wcześniejsze doniesienia na ten temat), który będzie oferował 7,85-calowy ekran. Chce w ten sposób powalczyć na coraz popularniejszym rynku 7-calowych tabletów takich jak np. Kindle Fire Amazona.

Kiedy tablety trafią do sprzedaży?

Zdaniem Shima iPad 3 pojawi się na rynku na początku przyszłego roku, natomiast iPad mini w jego drugiej połowie.