Rozpoczęły się poświąteczne wyprzedaże

Pierwszy dzień po świętach Bożego Narodzenia to tradycyjny początek wyprzedaży. Jeśli planujemy zakup nowego sprzętu czy też oprogramowania warto wykorzystać wolny weekend na zapoznanie się z ofertą sklepów.

Rzeczpospolita, powołując się na badania przeprowadzone przez GfK twierdzi, że wyprzedaże lubi co czwarty Polak. Perspektywa zakupu towarów w mocno obniżonej cenie sprawia jednak, że w sklepach pojawią się tłumy i to niezależnie od trwającego kryzysu.

Planując zakup nowego sprzętu czy oprogramowania warto wykorzystać wolny weekend na zapoznanie się z ofertą sklepów. W przypadku branży IT trudno liczyć na obniżki dochodzące do 70 procent, charakterystyczne dla sklepów odzieżowych. Handlowcy zmagający się z kryzysem gospodarczym mogą jednak przygotować sporo atrakcyjnych propozycji. O tym, że obniżki cen będą znacznie wyższe niż przed rokiem przekonuje między innymi dziennik Polska.

Istotne znaczenie ma fakt, że nie musimy wychodzić z domów aby zapoznać się z promocyjnymi ofertami. Korzystając z Internetu dotrzemy nie tylko do oferty sklepów internetowych, ale również do ulotek promocyjnych dostępnych między innymi na stronach supermarketów. Analizując atrakcyjność ofert warto skorzystać z internetowych porównywarek cen, takich jak na przykład Ceneo.pl, Nokaut.pl czy Skąpiec.pl. Pozwolą one przekonać się czy mamy do czynienia z rzeczywistą obniżką cen czy też wyłącznie z marketingowym zabiegiem.

W ocenie możliwości oferowanych urządzeń pomocny będzie również Ranking produktów PC World.pl.