Rozpocznij morską przygodę

Ruszyła druga część projektu Żywe Idee, czyli ekscytującego konkursu, którego uczestnicy ruszają w wirtualną wyprawę morską. Główną nagrodą jest niezwykła podróż do egzotrycznego kraju.

Rozpocznij morską przygodę
Statki, bo tak zawzywa się zabawa, to to gra, która toczy się na stronach serwisu internetowego marki Żywiec. Aby wziąć w niej udział należy wejść na odpowiednią stronę, zalogować się, zbudować swój statek i zebrać czteroosobową załogę. Czas rozpoczać rejs...

Celem zabawy jest odnalezienie ukrytego skarbu. Drogę do niego gracze poznają zbierając butelki ze wskazówkami i punktami oraz wykonując rozmaite zadania. W czasie gry, tak jak podczas prawdziwego rejsu, na odważnych żeglarzy czekają prawdziwe przygody - sztormy, rafy, huragany i inne niebezpieczeństwa.

Bardzo ważna jest komunikacja pomiędzy uczestnikami, może się bowiem zdarzyć, iż zaistnieje potrzeba stawienia się całej załogi na pokładzie statku. Z tego powodu wszyscy załoganci mają do dyspozycji blogi, dzięki którym mogą się komunikować między sobą. Organizatorzy zachęcają też do komunikowania się innymi, odpowiednimi dla każdego sposobami.

Gra będzie się toczyć przez kilka miesięcy. Jej finał zaplanowany jest na wrzesień bieżącego roku. Zwycięska załoga wygra niezwykłą nagrodę - wyruszy w egzotyczną podróż swoich marzeń.