Rozpoczyna się produkcja 15 milionów iPhone'ów 5

Tajwańska firma Pegatron Technology przyjęła duże zamówienie od Apple na produkcję iPhone'ów 5 - wynika z doniesień serwisu DigiTimes.com.

Serwis DigiTimes.com swoje doniesienia opiera na informacjach pozyskanych od tajwańskich dostawców komponentów do produkcji iPhone'ów. Wynika z nich, że Apple złożyło w firmie Pegatron Technology zamówienie na wyprodukowanie w tym roku 15 milionów sztuk kolejnego "jabłkowego" smartfona. Co więcej, jego dostawy miałyby się rozpocząć już we wrześniu (termin ten zresztą pojawił się także we wcześniejszych doniesieniach).

Warto dodać, że źródła serwisu DigiTimes.com twierdzą również, iż następca iPhone’a 4 nie będzie oferował bardzo znaczących zmian.

W rzeczywistości faktycznie niewiele o nich wiadomo. Z pojawiających się wcześniej pogłosek wynika jednak, że iPhone 5 może korzystać z dwurdzeniowego procesora A5 i 8-megapikselowego cyfrowego aparatu. Ponadto może zaoferować kilka zewnętrznych zmian takich jak przesunięcie flasha oraz ekran (o przekątnej wynoszącej 3,7 lub 3,8 cala) sięgający od krawędzi do krawędzi obudowy.

Przyjmijmy, że doniesienia serwisu DigiTimes.com są prawdziwe. Powstaje więc pytanie: czy te "marne" 15 milionów sztuk może zaspokoić rynkowy popyt na kolejny gadżet Apple? Jak sądzicie?