Rozpoznawanie mowy z iListen 1.1

Długo oczekiwane uaktualnienie iListen, makowego oprogramowania do rozpoznawania mowy, jest już dostępne do darmowego pobrania dla zarejestrowanych użytkowników poprzedniej wersji.

iListen to program do rozpoznawania mowy oparty na technologii 'Talk Anywhere', która pozwala dyktować teksty i polecenia w dowolnej aplikacji Mac OS. Program przekłada mowę na tekst cyfrowy eliminując potrzebę korzystania z klawiatury, ale jej działanie jest uzależnione od mówcy i wymaga od niego poświęcenia czasu na 'nauczenie' iListen unikalnej barwy swojego głosu. Program może 'rozumieć' także wielu różnych użytkowników, tworząc dla nich odrębne pliki 'profili głosu'.

iListen 1.1 umożliwia korektę źle rozpoznanych słów za pomocą wypowiedzenia komendy 'Correct That', po której program 'prowadzi' użytkownika przez cały proces i pyta czy wprowadzone zmiany zapisać w pliku profilu głosu użytkownika. Dla przyspieszenia operacji można powiedzieć po prostu 'Commit Correction', co natychmiast zmienia profil mowy. iListen 1.1 potrafi także analizować dokumenty tekstowe i wprowadzać do profilu użytkownika nowe słowa. Wersja 1.1 zaopatrzona jest także w opcję 'One Shot Command' dostępną w trybie 'Dictation', która po wypowiedzeniu przełącza iListen w tryb 'Command' do wykonania jednego polecenia, a następnie automatycznie powraca do dyktowania (Dictation Mode). Oprócz tego rozbudowano polecenie 'Scratch That', które po wypowiedzeniu kasuje ostatnią wypowiedzianą frazę przed pauzą, natomiast 'Scratch Word' kasuje ostatnie słowo usłyszane przez iListen. Przełączanie pomiędzy trybami 'Command', 'Dictation' i 'Spelling' działa znacznie szybciej w iListen 1.1 niż w pierwotnej wersji programu, nowa edycja także lepiej współpracuje z Microsoft Word 2001 i obsługuje inne języki oprócz angielskiego (po dokupieniu MacSpeech LanguagePaks). Zarejestrowani użytkownicy poprzedniej wersji mogą darmowo pobrać uaktualnienie, natomiast iListen 1.1 w pełnej edycji kosztuje 99 USD, natomiast cena wersji na krążku CD wynosi 109,95 USD.

http://www.macspeech.com/upgrade.html


Zobacz również