Rozrywkowa piguła: zażywasz-wygrywasz!

Sprawdź, co przyniosą nowe odsłony popularnych serii gier! Prezentujemy obszerne zapowiedzi "Heroes of Might and Magic V", "The Elder Scrolls IV: Oblivion" i "Call of Duty 2", a na dokładkę - recenzję "Constantine' - gry opartej na filmie z Keanu Reavesem o tym samym tytule. Najnowsze zrzuty ekranowe, szczegółowe informacje oraz prezentowane na targach E3Expo 2005 trailery - wszystko to czeka na Was, w przygotowanej przez nas pigułce! Łykajcie bez oporu - nie ma skutków ubocznych, nie trzeba zapoznawać się z ulotką czy konsultować się z lekarzem!

Poniżej fragmenty recenzji "Constantine" oraz zapowiedzi trzech stuprocentowych hitów przełomu lat 2005/2006: "Heroes of Might&Magic V", "The Elder Scrolls IV: Oblivion" oraz "Call of Duty 2". Zapraszamy do lektury!

Constantine - między niebem a piekłem

Screenshot z gry Constantine

Screenshot z gry Constantine

Oparta na hicie kinowym o tym samym tytule, gra stanowi wyzwanie dla najbardziej zapalonych graczy. Dobra oprawa graficzna, utrzymująca w nastroju muzyka oraz niesamowity klimat czekają na gracza, który postanowi wcielić się w Johna Constantine'a (w filmie w jego rolę wcielił się Keanu Reaves). Pokonałem hordy potworów rozwiązując skomplikowane zagadki umieszczone na 13 dużych planszach - oto, co mnie spotkało.

Screenshot z gry Constantine

Screenshot z gry Constantine

Gra jest bardzo luźno powiązana z filmem o tym samym tytule. "Constantine" to w zasadzie strzelanka TPP, w której grający wciela się w Johna Constantine'a - egzorcystę, demonologa, który chce uratować ludzkość przed inwazją zła. Przenosząc się w świat pełen grozy należy zabijać wysłanników Lucyfera i rozwiązywać zagadki, które doprowadzą do końcowego sukcesu. Cała akcja dzieje się w dwóch odmiennych światach: w piekle i na ziemi. Między nimi można przemieszczać się za pomocą magicznych zaklęć wypowiadanych przez Johna. Każda kraina jest wykonana w sposób odmienny, dzięki czemu gracz nie ma wrażenia, że porusza się w tym samym otoczeniu.

Przeczytaj całość

Heroes of Might&Magic V - nowa generacja bohaterów rusza do boju!

Niewiele tytułów może pochwalić się taką popularnością, jak seria ''Heroes of Might&Magic'' . Mimo, że od premiery ''trójki'' minęło już dobrych parę lat, nadal rzesze graczy (w tym i ja) ciągle rozgrywają coraz to nowe mapy. Wprawdzie niezbyt udana ''czwórka'' nieco przyćmiła gwiazdę serii, ale właśnie na horyzoncie pojawiła się długo oczekiwana część piąta cyklu, mająca stać się powrotem do minionej świetności. Czy gra okaże się godna swoich poprzedników? Czytajcie - a się dowiecie!

Heroes of Might and Magic V

Heroes of Might and Magic V

Pamiętacie zapewne, że część czwarta serii "Heroes of The Might&Magic" zaczynała się wielkim kataklizmem, niszczącym cały znany świat. Jedynie nieliczni zdołali się uratować dzięki magicznym portalom, przez które wycofali się do innego wymiaru czy też świata. Podobnym kataklizmem dla serii HoM&M okazał się upadek firmy 3DO. Na szczęście Ubisoft przejął prawa do opuszczonych herosów i zaopiekował się roninami. Pieczę nad produkcją nowej części gry powierzono studiu Nival Interactive, znanemu chociażby ze świetnych "Etherlords".

Przeczytaj całość

Heroes of Might & Magic V E3 2005 Trailer

Piekło Twoich marzeń, czyli The Elder Scrolls IV

W oficjalnym FAQ na stronie ''Obliviona'' możemy przeczytać, że gra powstaje już prawie 3 lata (od wakacji 2002 roku, czyli produkcję rozpoczęto jeszcze przed polską premierą ''Morrowinda''). Niemniej jednak, to wrzesień ubiegłego roku był dla fanów serii bez wątpienia najbardziej fascynujący. W pierwszym tygodniu owego miesiąca pojawiły się spekulacje, jakoby miała powstawać kolejna odsłona serii TES. Następnie świat obiegła wieść głosząca, że dziennikarze prestiżowego czasopisma Game Informer zamieszczą w numerze 10/2004 ekskluzywny, dwunastostronicowy reportaż mówiący o TES4: Oblivion. Nie trzeba było już czekać na oficjalną zapowiedź od Bethesdy.

The Elder Scrolls IV: Oblivion

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Akcja Obliviona ma się rozgrywać w kilkadziesiąt lat po zakończeniu fabuły Morrowinda, czyli mniej więcej około 430 - 440 roku Trzeciej Ery. Jak to w serii TES bywa, każda gra, to zupełnie oddzielna przygoda nie powiązana z poprzednią odsłoną. Zapewne zdecydowano się na takie rozwiązanie po to, aby gra trafiła do większego grona odbiorców, którzy nie muszą poznawać rozbudowanych poprzednich części sagi.

Przeczytaj całość

The Elder Scrolls IV: Oblivion E32005 Trailer

Więcej, lepiej, mocniej - nadchodzi 'Call of Duty 2

CoD 2 - screenshot z walk na terenie Afryki

CoD 2 - screenshot z walk na terenie Afryki

Pod koniec tego roku do rąk graczy trafi ''Call of Duty 2'' - druga odsłona obsypanej nagrodami wojennej gry FPP firmy Infinity Ward. Po dwóch latach walk na frontach pierwszej edycji gry, ponownie zostaniemy rzuceni w sam środek najcięższych starć z okresu II wojny światowej. Jedno jest pewne: rewolucji nie będzie! W ''Call of Duty 2'' znajdziemy wszystko to, co przyniosło pierwszej części zasłużoną popularność, tyle tylko, że w znacznie zwiększonej dawce! Znakomity klimat, grywalność, bogate uzbrojenie i zaawansowane SI - tych elementów w nowej odsłonie na pewno nie zabraknie!

CoD 2 - screenshot z walk na terenie Afryki

CoD 2 - screenshot z walk na terenie Afryki

Akcja gry toczyć się będzie w latach 1941 - 1945. Na skończenie "Call of Duty 2" będziemy potrzebować nieco więcej czasu, aniżeli na uporanie się z pierwowzorem. Podobnie jak w pierwszej odsłonie gry podczas rozgrywki użytkownik będzie mógł wcielić się żołnierzy nacji biorących udział w drugiej wojnie światowej.

Przeczytaj całość

Call of Duty 2 E3 2005 Trailer

Call of Duty 2: Big Red One E32005 Trailer


Zobacz również