Rozrywkowe urządzenia HP i RealNetworks

Firmy Hewlett-Packard i RealNetworks zapowiedziały na lato 2001 premierę nowej linii 'cyfrowych urządzeń rozrywkowych' do domowego użytku.

Seria produktów zapowiedziana przez Hewlett-Packard i RealNetworks ma działać na platformie Linux, korzystać z RealJukebox i RealPlayera w obsłudze multimediów i pozwalać użytkownikom pobierać na dysk, albo odbierać strumieniowo pliki audio i wideo.

Przedstawiciele firm nie podali zbyt wielu informacji o wyglądzie i działaniu swoich 'entertainment devices', ale jednym z modeli ma być podobno kombinacja urządzenia elektronicznego i serwisu internetowego. Produkt ma być instalowany w tradycyjnym sprzęcie audio, korzystać z interfejsu odbiornika telewizyjnego, pobierać pliki z Internetu przez modem lub połączenie szerokopasmowe i odtwarzać je w głośnikach sprzętu stereo.

Pierwsze urządzenie zapowiada całą rodzinę tego typu przyrządów, których produkcją postanowiła zająć się firma Hewlett-Packard po swoich doświadczeniach na rynku cyfrowej rozrywki, polegających póki co na wprowadzeniu serii napędów CD-RW. Pierwsze urządzenia nowej rodziny będą się koncentrowały głównie na muzyce, ale firma zapowiada opracowanie w niedługim czasie produktów i usług związanych z wideo, książkami elektronicznymi i grami.

Ceny na nowe produkty nie zostały jeszcze ustalone, ale według HP nie powinny przekraczać 1000 USD, a pierwsze urządzenie z serii ma być osiągalne w kanałach dystrybucyjnych HP w okresie wakacyjnym bieżącego roku.

www.hp.com

www.real.com


Zobacz również