Rozsądny cenowo monitor dla profesjonalisty

Niedrogi monitor dla fotografa? Czy to możliwe? Przecież profesjonalne monitory charakteryzujące się bardzo dobrym odwzorowaniem kolorów mogą kosztować nawet powyżej 10 000 zł. Otóż jak się okazuje, podstawowe monitory pozwalające na poprawne odwzorowanie kolorów, dobrą linearyzację obrazu, a niekiedy sprzętową kalibrację mogą być osiągalne nawet przy bardzo skromnym budżecie.

NEC proponuje swoim klientom monitory z serii MultiSync® EA umożliwiające realizowanie podstawowych prac związanych z kontrolą koloru. Monitory NEC EA to wyświetlacze o wielkościach od 19 do nawet 29 cali dysponujące rozdzielczościami od tradycyjnej 1280 x 1024 do UHD 3840 x 2160 pikseli oraz jasnością sięgającą 350cd/m2. Wszystkie monitory wyposażone zostały w nowoczesne panele IPS podświetlane za pomocą białych diod LED wraz z płynną regulacją luminancji. Dzięki szerokiemu zestawowi złączy wideo: Display Port, DVI, HDMi oraz D-SUB, monitory umożliwiają współpracę niemal z każdym typem komputera, w tym również z komputerami przenośnymi. Dodatkowo pomocne będą gniazda USB pozwalające na łatwe podłączenie urządzeń peryferyjnych. Monitory z serii MultiSync® EAxx5 posiadają dodatkowo technologię low blue light ograniczającą wpływ niebieskiego światła na wyświetlany obraz oraz technologię flicker free pozwalającą na pracę podświetlenia z wysoką częstotliwością migotania. Dzięki tym technologiom długotrwała praca z monitorem nie powoduje zmęczenia wzroku, a obraz jest wyraźnie stabilniejszy. Ergonomiczna stopa monitora pozwala na regulację ekranu na wysokość, ale również jego pochylenie oraz pracę w trybie portretowym, np. przy kreacji stron www czy obróbce fotografii. Profesjonaliści docenią z pewnością możliwość programowania wewnętrznej tablicy LUT, czyli popularną sprzętową kalibrację kolorów, której dokonuje się przy użyciu oprogramowania SpectraView II. Dostępność tej funkcjonalności dla monitorów w rozsądnym przedziale cenowym jest niespotykana wśród konkurencyjnych rozwiązań. Monitory z serii EA mają również cyfrową korekcję równomierności podświetlenia ekranu oraz wybrane modele oferowane są przez NEC w programie ColorTuned. Co to oznacza? Każdy monitor w ofercie ColorTuned to dodatkowe korzyści:

  1. Wykonana przez eksperta sprzętowa kalibracja monitora, potwierdzona dołączonym do monitora certyfikatem. Parametry kalibracji: punkt bieli D65 (6500K), gamma 2,2 jasność 80cd/m².
  2. Wzornik barwny do oceny wizualnej kalibracji.
  3. Oprogramowanie do samodzielnej kalibracji NEC SpectraView II (NEC-SV2-LIC-USB).
  4. Rozszerzona gwarancja do 5 lat (standardowo monitory są objęte 3-letnią gwarancją).

Seria monitorów MultiSync® EA to przede wszystkim bardzo wysoka jakość wyświetlanych kolorów i wierność odwzorowania przejść tonalnych. Niektóre modele wyposażone są w 10-bitowe panele przeznaczone do zastosowań graficznych, np. NEC MultiSync® EA275UHD, pokrywający w pełni przestrzeń barwową sRGB. Monitory EA charakteryzują się doskonałą równomiernością podświetlenia, co stanowi niemałą zaletę dla każdego profesjonalisty. Na koniec warto wspomnieć o czujnikach natężenia oświetlenia oraz obecności użytkownika, które pozwalają na regulację jasności monitora w zależności od warunków oświetleniowych w pomieszczeniu oraz wyłączają podświetlenie ekranu, gdy nikt na niego nie patrzy. Niezależnie od tego, czy monitor wykorzystywany będzie do cyfrowej obróbki fotografii, składu DTP, czy też do zadań związanych z CAD/CAM. doskonale sprawdzi się jako narzędzie codziennej pracy. NEC MultiSync® EA to produkt zapewniający ponadprzeciętną jakość w połączeniu z niewygórowaną ceną. Więcej na: www.nec-display-solutions.pl