Rozszerzamy rzeczywistość

Czy wciąż jeszcze sądzisz, że tzw. rozszerzona rzeczywistość (Augmented Reality - AR) to pieśń przyszłości? Jeśli tak, to jesteś w błędzie! Wyszperaliśmy w Internecie 10 najciekawszych przykładów AR, które możesz wypróbować od zaraz. Zachęcamy!

Być może, niedługo dodatkowe wymagania (aplikacja, kamera i specjalny marker) nie będą potrzebne, bo ich wszystkie funkcje spełni soczewka kontaktowa przeznaczona specjalnie do odbioru treści AR.

Polecamy:

Gdy wiele już lat temu pojawiły się opinie, że w nieodległym czasie będziemy częściej korzystać z urządzeń mobilnych niż z komputerów stacjonarnych, zatwardziali użytkownicy tradycyjnych pecetów ironicznie wzruszali ramionami, gdyż wydawało się, że solidnej maszyny na biurku nic nie jest w stanie zdetronizować. A jednak w kolejnych latach ta niewzruszona - wydawałoby się - twierdza była sukcesywnie kruszona przez kolejne, coraz bardziej mobilne urządzenia. Laptopy, netbooki, smartfony, a ostatnio także tablety, stają się coraz bardziej nieodłącznym towarzyszem przeciętnego użytkownika, który przede wszystkim potrzebuje wolności i szybkiego dostępu do informacji oraz szerokich możliwości komunikowania się z innymi osobami - na najróżniejsze sposoby.

Tę wolność ograniczają na razie ceny mobilnych urządzeń oraz stawki operatorów, ale poszerza ją fantazja programistów, którzy biorą udział w wyścigu dwóch znakomitych platform - iOS i Androida. A zapewne twórcy mobilnego systemu Windows także nie zamierzają oddać pola bez walki. O fascynujących możliwościach efektywnego wykorzystania mobilności świadczy m.in. wchodząca szybkimi krokami na rynek technika tzw. rzeczywistości rozszerzonej, którą staramy się przybliżyć w artykule Wiktora Szpunara - fantazja przekłada się w niej na konkretne korzyści zwykłego posiadacza smartfonu czy tabletu, kontekstowa informacja zaś jest dostępna dosłownie "za przyciśnięciem guzika".

Zobacz również:

  • Gogle AR Apple zadebiutują w 2022. Wiemy z jakim procesorem!
  • iPhone pozostanie z nami przez 10 lat! Co po nim?

Rozszerzamy rzeczywistość

Kliknij i zobacz: 10 najciekawszych zastosowań rozszerzonej rzeczywistości!