Rozszerzona rzeczywistość ułatwia życie!


Rozszerzona rzeczywistość ułatwia życie!

WikiTude

Przewodnik dla turystów

WikiTude jest interaktywnym przewodnikiem po mieście, który świetnie sprawdza się w dużych metropoliach, chętnie odwiedzanych przez turystów. Podczas zwiedzania Paryża, aplikacja nie tylko udostępni nam informacje o pobliskich sklepach i punktach gastronomicznych. Przede wszystkim, ułatwi zwiedzanie zabytków i innych ważnych obiektów. Gdy tylko nakierujemy na nie obiektyw kamery, WikiTude wyświetli dodatkowe informacje. Widzicie pomnik, ale nie wiecie kto na nim jest? Ten program nie tylko wam to wyjaśni, ale też wskaże źródła do poszerzenia wiedzy.

WikiTude World Browser

Więcej informacji: www.wikitude.com

Platforma: Android, Bada, iOS, Symbian

Cena: bezpłatny

Rozszerzona rzeczywistość ułatwia życie!

Google Goggles

Co to za przedmiot?

Nieco podobne zadanie ma również Google Goggles. Aplikacja pozwala użytkownikom na identyfikację przedmiotów, na przykład: wskazanej książki, dzieła sztuki, butelki wina czy logotypu. W praktyce szybko sprawdzi autora rozpoznawalnego obrazu lub rzeźby, ale może mieć pewne kłopoty z mniej znanymi obiektami. Program wyposażono w ciekawą funkcję tłumaczenia napisów z użyciem Tłumacza Google. Przeglądając gazetę w obcym języku, wystarczy wyjąć smartfon, aby na jego ekranie przeczytać komputerowe tłumaczenie tekstu.

Zobacz również:

  • Mikrofon jak narzędzie tortur. Kupisz?
  • Apple ujawniło wielką tajemnicę WWDC 2023. Wszystko przez zaproszenia na konferencję
  • Spacetop - powstał laptop bez... ekranu. Jak to działa?

Google Goggles

Więcej informacji: www.google.com/mobile/goggles

Platforma: Android, iOS

Cena: bezpłatny

Rozszerzona rzeczywistość ułatwia życie!

Augmented ID

Rozpoznawanie osób na podstawie zdjęcia

Augmented ID być może nie jest jeszcze propozycją na dziś, ale z pewnością będzie to "przebój jutra". Wyobraźcie sobie, że w tramwaju zauważacie osobę, którą znacie, ale nie macie pojęcia skąd, a nawet jak ma na imię. Usługa w telefonie (na razie projektowana dla BlackBerry) po zrobieniu zdjęcia tej osobie, pozwoli na jej rozpoznanie w serwisach społecznościowych, takich jak Facebook i Twitter. Oczywiście będzie to wymagało zgody tej osoby. Każdy będzie mógł stworzyć taką wizytówkę i - podobnie jak w Internecie - udostępniać ją wszystkim lub tylko wybranym osobom. Taki "podgląd" chciałby mieć każdy… tylko czy sami chcemy być skanowani?

Augmented ID

Więcej informacji: www.tat.se

Platforma: BlackBerry

Cena: brak danych

Rozszerzona rzeczywistość ułatwia życie!

Wirtualna Przymierzalnia

Wirtualna przymierzalnia

Augmented Reality ma niemal nieograniczone możliwości. Porównywarka cen Tanio.pl niedawno umożliwiła swoim klientom "przymierzanie ubrań", we własnym pokoju, przy użyciu kamery podłączonej do komputera. Usługa, działająca w oknie przeglądarki, jest skierowana zwłaszcza do pań. Pozwala im sprawdzić, jak wyglądają w nowej sukience lub takim czy innym kolorze. Mogą dobierać rozmiary, dodawać ulubione kompozycje do schowka i wracać do nich. Istnieje też możliwość zamówienia ubrań, korzystając z płatności elektronicznych - nawet bez wychodzenia z domu.

Wirtualna przymierzalnia

Więcej informacji: www.tanio.pl

Platforma: Windows

Cena: bezpłatny


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: