Rozszerzona rzeczywistość ułatwia życie!


Rozszerzona rzeczywistość ułatwia życie!

Tagwhat

Tagi przypisane do konkretnych miejsc

Tagwhat to aplikacja, która umożliwia nam dodawanie komentarzy do konkretnych punktów na mieście. Aplikacja wykorzystuje Sieć w telefonie, aby pokazać na mapie "tagi" i komentarze dodane przez znajomych. W ten sposób, możemy dowiedzieć się czegoś o danym miejscu. Na przykład: poznać jego historię (wraz ze zdjęciami i nagraniami) i sprawdzić co polecają znajomi. Całość jest połączona z serwisem Foursquare i tak jak on polega na geolokalizacji i "meldowaniu się" w różnych miejscach.

Tagwhat

Więcej informacji: www.tagwhat.com

Platforma: Android, iOS

Cena: bezpłatny

Znajdź mój samochód

Car Finder AR jest aplikacją dla Androida, która ułatwia odnalezienie samochodu w mieście lub na parkingu w hipermarkecie. Wystarczy zrobić zdjęcie telefonem, potwierdzić na mapie lokalizację i włączyć tryb szukania podczas powrotu. Co ciekawe, aplikacja może zapisać jednocześnie trzy miejsca i wskazać drogę do każdego z nich. Poinformuje też kierowcę o przekroczeniu wskazanego wcześniej czasu postoju.

Zobacz również:

  • Mikrofon jak narzędzie tortur. Kupisz?
  • Apple ujawniło wielką tajemnicę WWDC 2023. Wszystko przez zaproszenia na konferencję
  • Spacetop - powstał laptop bez... ekranu. Jak to działa?

Car Finder AR

Więcej informacji: www.3dcoche.com

Platforma: Android

Cena: 8,66 zł

Rozszerzona rzeczywistość ułatwia życie!

Google Sky Map

Mapa nieba

Rozszerzona rzeczywistość pomaga też w "poszukiwaniach gwiezdnych". Google Sky Map nie jest to może pełne AR, ale dzięki doskonałemu zastosowaniu nawigacji GPS i kompasu, zapewnia dobrą zabawę. Po skierowaniu kamery w stronę nieba, aplikacja otwiera mapę, na której zaznaczone są widoczne gwiazdy i inne ciała niebieskie. Możliwe jest sprawdzenie ich nazw, a także poszerzenie wiedzy na temat wybranego obiektu. Poza wyświetlaniem tych danych, Sky Map ma również wyszukiwarkę. Po wpisaniu odpowiedniego zapytania, program wskazuje, w którą stronę skierować wzrok/smartfon, aby zobaczyć poszukiwaną gwiazdę.

Google Sky Map

Więcej informacji: www.google.com/mobile/skymap

Platforma: Android

Cena: bezpłatny

Jaką mamy pogodę?

Weather Reality należy do setek aplikacji pogodowych dla Androida. Swoją wyjątkowość zawdzięcza użyciu technologii AR. Dane meteorologiczne są nakładane bezpośrednio na obraz kamery w telefonie. Dzięki temu na ekranie widać aktualną pogodę i szczegóły na jej temat. Obracając się wkoło można sprawdzić temperaturę i warunki atmosferyczne w pobliskim miastach. Program jest wzbogacony o mechanizm, który ostrzega przed pogorszeniem się pogody, a także prognozy na najbliższe godziny i dni.

Weather Reality

Więcej informacji: www.digitalcyclone.com

Platforma: Android

Cena: 5,43 zł


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: