Rozwój SMPlayer - ciąg dalszy

Od czasu premiery przełomowego wydania 0.5.0 popularnego odtwarzacza SMPlayer minęło zaledwie pół miesiąca. W tym czasie pojawiło się już 14 nowych wersji, z których każda wnosiła coś nowego do projektu. Obecna wersja 0.5.14 również została wyposażona w ciekawe opcje.

SMPlayer

SMPlayer

SMPlayer to projekt alternatywnego odtwarzacza wideo dla systemów Windows i Linux, bazującego na aplikacji MPlayer. Cała idea nowego programu polega na stworzeniu interfejsu o wiele praktyczniejszego niż domyślne MPlayer-ui. Jest on stylizowany na odtwarzacze znane z systemu Windows, takie jak Power Media Player, czy Classic Media Player. Możliwość szybkiej zmiany ścieżki dźwiękowej i napisów, przeszukiwanie filmu za pomocą myszki, equalizer wideo (ustawienia kontrastu, jasności, głebi kolorów, itp.) to tylko niektóre z dostępnych funkcji programu. SMPlayer obsługuje dodatkowo podstawowe filtry, takie jak postprocessing, korekcja dźwięku, czy karaoke oraz zawiera zintegrowane narzędzie do dopasowywania podpisów filmowych. Bardzo ciekawą funkcją odtwarzacza jest zapamiętywanie wszystkich parametrów oglądanego filmu, takich jak rozmiar okna, poziom głośności, napisy, itp.

Pobierz plik

Tym razem dodano opcję normalizacji poziomu dźwięku oraz dwa przyciski w interfejsie do zmiany wielkości okna programu. Twórcy wprowadzili możliwość przybliżania i oddalania obrazu za pomocą rolki w myszce. Dodatkowo przeprojektowano trochę kartę preferencji odtwarzacza. Więcej informacji znajduje się na stronie domowej projektu.