Rublon. Loguj się na komputerze bez wpisywania hasła

Usługa Rublon umożliwia logowanie się na stronach internetowych bez wpisywania hasła. Zamiast tego trzeba jedynie zeskanować kod QR wyświetlany na monitorze, a aplikacja sama prześle do serwisu nasze dane logowania. Dostępna jest dla smartfonów z systemem Android

Spis treści

Menedżery haseł

Posiadając konta w dziesiątkach serwisów internetowych warto zadbać o ich bezpieczeństwo. Dość niebezpieczne jest przechowywanie ich w przeglądarce i synchronizacja z innymi urządzeniami. Najbardziej podstawowym krokiem jest korzystanie z innych danych logowania w każdym z nich, a aby wspomóc swoją pamięć zalecamy używanie menedżerów haseł. Jednak posiadają one swoje minusy - czy to konieczność podawania haseł firmom trzecim, czy synchronizacja bazy poprzez zewnętrzną usługę w chmurze. Alternatywą jest ich ręczne wpisywanie, ale można sobie w tym nieco pomóc.

Rublon

Aplikacja Rublon będzie tutaj idealnym rozwiązaniem. Po pierwszej konfiguracji jej działanie polega na przeniesienia na pasek ulubionych w przeglądarce na komputerze specjalnej skryptozakładki. Po jej kliknięciu na stronie logowania ulubionego serwisu, na ekranie komputera wyświetla się kod QR, który należy zeskanować telefonem. Dane logowania, przechowywane na telefonie, zostają wysłane do serwisu bez potrzeby ich ręcznego wpisywania. Aplikacja jest bardzo przydatna, chociaż ma jeszcze swoje wady. Zachęcamy jednak do przetestowania. Więcej o Rublonie przeczytanie w naszej recenzji na stronie PC World, gdzie sprawdzamy wszystkie funkcje usługi i aplikacji mobilnej, sprawdzając jak działa w praktyce.