Ruchome biuro Cisco

Cisco Systems przedstawiło produkty, umożliwiające bezpieczny dostęp do danych korporacyjnych z publicznych stanowisk dostępowych.

Cisco przedstawiła linię produktów zwaną Mobile Office, która ma zapewnić szybki i bezpieczny dostęp do Internetu z publicznych stanowisk dostępowych. Jak utrzymują przedstawiciele firmy, obecnie istnieje ponad 300 punktów, w których pracownicy będący w podróży mogą korzystać ze swych korporacyjnych sieci za pośrednictwem szerokopasmowych łączy. Znajdują się one głównie na lotniskach, centrach konferencyjnych i hotelach.

W ofercie firmy pojawiła się seria produktów oparta na rozwiązaniach Cisco Virtual Private Network (VPN), dzięki której usługodawcy będą mogli oferować biznesmenom zdalny i bezpieczny dostęp do danych korporacyjnych. Rozwiązania serii Mobile Office będą dystrybuowane na całym świecie (głównie na lotniskach) przez firmę Concourse Communications Group. Jak informuje producent, zainteresowanie urządzeniami Cisco wyraziło też wielu dostawców usług bezprzewodowych.


Zobacz również