Runaway a Road Adventure

Cel: rozwikłać kryminalną zagadkę i ochronić świadka. A świadek to piękna piosenkarka.

Cel: rozwikłać kryminalną zagadkę i ochronić świadka. A świadek to piękna piosenkarka.

Pod koła samochodu spokojnego studenta imieniem Brian wpada nagle przerażona piosenkarka. Dziewczyna jest potłuczona i zszokowana, lecz nie tyle wypadkiem, ile faktem, że na jej tropie są bezwzględni gangsterzy! Rycerski Brian odwozi dziewczynę do szpitala i z czasem zaczyna opiekować się Giną.

Pasjonująca opowieść zaczyna się w banalnym, szarym Nowym Jorku, ale jej dalszy przebieg prowadzi do kilku niezwykłych miejsc.

Komiks na myślenie

Cały świat gry przedstawiono w komiksowej, dwuwymiarowej grafice. Uwzględniono wszystkie cienie, płynność ruchu i wyrazistość mimiki napotykanych osób. Wielki nacisk położono na pastisz, niezbędny element najsłynniejszych serii komiksowych. Budynki i przedmioty są krzywe i przerysowane, a bohaterowie karykaturalni, u czarnych charakterów posunięty do groteski. Na szczęście uniknięto przesady, co stanowi o doskonałym smaku artystów grafików.

Runaway a Road Adventure

Bezradna piosenkarka Gina ocknęła się w szpitalu. Piękna dziewczyna robi bohatera z Briana - biednego mola książkowego.

Muzyka dorównuje grafice. Usłyszysz aż 24 utwory, które doskonale ilustrują zarówno przebieg akcji, jak i tło dla licznych filmów. Runaway nie jest grą tylko do słuchania i oglądania. Zadania, jakie stawia przed tobą scenariusz, należą do najtrudniejszych i najbardziej złożonych w historii gatunku przygodówek. Dziesiątki przedmiotów, jakie trzeba zgromadzić i wykorzystać, zostały przemyślnie ukryte. Często przed użyciem trzeba je naprawiać lub łączyć z innymi obiektami. Z tego względu grę można polecić przede wszystkim weteranom i najbardziej ambitnym graczom. Dodatkowym utrudnieniem jest liniowa fabuła: jeśli nie wiesz, czego szukasz i po co - to zazwyczaj nie odnajdziesz tego przypadkiem i nie przejdziesz dalej. To strasznie frustrujące w tego typu grze.

Wydawca w Polsce TopWare

Informacjehttp://www.topware.pl

Wymagania sprzętowe CPU 450 MHz, 64 MB RAM, karta graficzna 3D 32 MB RAM

Cena 79 zł

Najniższa cena 67 zł,http://www.maxgame.pl

Ocena 4/5