Rune 2 - dzięki ekskluzywności dla Epic Games Store gra otrzyma tryb kooperaycjy i pvp już w dniu premiery

Studio Human Head, które obecnej pracuje na kontynuacją kultowej gry Rune, ujawniło, że gra już w dniu premiery otrzyma tryb kooperacyjny oraz gracz kontra gracz, a to wszystko dzięki umowie z Epic Games Store.

Dla niektórych użytkowników Epic Games Store to największe zło w branży, tymczasem okazuje się, że kolejny deweloper zachwala ekskluzywność dla cyfrowego sklepu autorów Fortnite'a. Chris Rhinehart - lider studia Human Head, powiedział w jednym z ostatnich wywiadów, że bez wsparcia sklepu Epic Games Store niemożliwe byłoby stworzenie gry w takiej formie jak obecnie.

Jak zdradził Rhinehart, początkowo planowano, że Rune 2 pojawi się w formie wczesnego dostępu na platformie Steam. Ta wersja gry miała oferować wyłącznie kampanię dla jednego gracza. Studio chciało wdrożyć również tryb PvP do swojej produkcji, ale ze względu na ograniczone zasoby zdecydowano wówczas, że prace nad nim muszą zostać przełożone na później. Tymczasem dzięki podpisaniu umowy na wyłączność dla sklepu Epic Games Store i wsparciu finansowemu jakie otrzymało studio możliwe jest wzbogacenie gry o dodatkowe tryby już w dniu premiery.

Zobacz również:

  • FIFA 22 – premiera, wymagania, demo. Sprawdź, co wiemy [Aktualizacja 27.09.2021]

"Teraz gra zadebiutuje z trybem dla jednego gracza, kampanią w kooperacji oraz PvP w stylu deathmatch. Epic Games Store będzie dobrą rzeczą dla nas jako twórców, będzie to również dobre dla gamingowej społeczności. Ale wiesz, całkowicie rozumiemy i szanujemy, że ludzie mogą nie chcieć kupować gier w tym sklepie". - Chris Rhinehart, studio Human Head

Rune 2 będzie dostępne wyłącznie w sklepie cyfrowym Epic Games Store przez rok od premiery. Później gra trafi do pozostałych sklepów, w tym Steama. Twórcy nie określili jeszcze konkretnej daty premiery, póki co wiadomo jedynie, że Rune 2 zadebiutować ma w przyszłym roku.

źródło: wccftech.com