Rusza Macworld Expo 2003

Dzisiaj, w Nowym Jorku rozpoczyna się coroczne święto miłośników komputerów spod znaku jabłuszka – Macworld Expo 2003. Jak zwykle rozpoczęciu imprezy towarzyszy mnóstwo plotek i dywagacji na temat premier, które ujrzymy już wkrótce.

Właściwe targi rozpoczną się 16 lipca, jednak już dzisiaj organizatorzy ruszają z konferencjami towarzyszącymi nazwanymi Macworld Creative Pro.

Z plotek, które można usłyszeć przed imprezą wynika, że największą atrakcją może być prezentacja PowerBooka G5, który trafiłby do sprzedaży w lutym przyszłego roku. Równie niecierpliwie oczekiwane są wieści czy rzeczywiście iMac G5 w wersji przeznaczonej dla dużych firm trafi do oferty przyszłego lata, a G5 xServe pod koniec br.

Przypuszczenia co do terminów wprowadzenia na rynek nowych produktów mogą być prawdziwe. Wskazywałyby na to np. praktyki dystrybutorów, którzy wprowadzili specjalne 25 % zniżki dla developerów na zakup komputerów dwuprocesorowych. Oznaczać to może tylko jedno – chęć pozbycia się zapasów magazynowych przed nadejściem nowych modeli.