Rusza cykl Tri Tour 2018. Sezon triathlonowy otworzy kultowa impreza w Sierakowie

W ostatni weekend maja (26-27.05) tysiące pasjonatów triathlonu zawita do “Krainy 100 jezior”. To wtedy sezon triathlonowy rozpocznie JBL Triathlon Sieraków, który otwiera również największy cykl imprez triathlonowych w Polsce - Tri Tour 2018. To już siódma edycja zawodów, które są punktem obowiązkowym w kalendarzach rzeszy zawodników, ze względu na rewelacyjną atmosferę i wyjątkową oprawę triathlonowego święta.

W Sierakowie zawodnicy będą rywalizować na trzech dystansach indywidualnych - 112,99 km (tzw. “połówka”), 56,5 km (“ćwiartka”) oraz 28,25 km (“dystans ⅛”), a także w sztafecie na dystansie 56,5 km. Swój udział w zawodach zapowiedziało już ponad 2000 triathlonistów z całej Polski, w tym zeszłoroczna mistrzyni Polski na dystansie ½ - Joanna Sołtysiak oraz wielokrotny mistrz Polski Dariusz Kowalski, który w 2014 roku na zawodach w Poznaniu wyprzedził o sekundę legendarnego Chrisa McCormacka. W tym roku na zawodników kat. PRO czekają wyjątkowe nagrody - dla zwycięzców na dystansie 112,99 km czeka po 6000 zł, a dla najszybsza kobieta i mężczyzna w kat. PRO na dystansie 56,5 km otrzymają po 3000 zł.

Rusza cykl Tri Tour 2018. Sezon triathlonowy  otworzy kultowa impreza w Sierakowie

Sieraków jest miejscem kultowym dla polskich triathlonistów. Malownicza okolica Puszczy Noteckiej, doskonała infrastruktura i zaangażowanie mieszkańców sprawiają, że zawody mają wyjątkowy charakter i są wymarzonym miejscem do rozpoczęcia sezonu. Rodzinną atmosferę tego wydarzenia dodatkowo podkreślają zawody dzieci - Bieg Kids 2018 i Duathlon Sieraków Kids 2018. Podobnie jak w poprzednich latach najmłodsi mogą spróbować swoich sił w biegu na dystansie 100 m lub w duathlonie - połączeniu biegania i jazdy na rowerze w trzech kategoriach. Zawody dzieci odbywają się w piątek, 25 maja, dzięki czemu rodzice mogą kibicować swoim pociechom, a w kolejnych dniach to one mogą się odwdzięczyć zagrzewając do walki na trasie swoich najbliższych. Buduje to pozytywną aurę i atmosferę wzajemnego wsparcia i wspólnego przeżywania sportowych emocji. Oprócz głośnego kibicowania podczas imprezy w Sierakowie będzie można odwiedzić ponadto strefę EXPO, gdzie zostaną zaprezentowane m.in. nowinki z świata sportowego, a organizatorzy zadbali również o liczne atrakcje dla odwiedzających (m.in. plażę miejską) i oprawę artystyczną imprezy. Szczegółowy harmonogram zawodów można sprawdzić pod linkiem: www.triathlonsierakow.pl/pl/info/harmonogram

- Sieraków jest pięknym miejscem, o wyjątkowych uwarunkowaniach przyrodniczych. Zaangażowanie lokalnych władz i mieszkańców, kibiców, emocje zawodników, atrakcje i imprezy towarzyszące - wszystko to tworzy niepowtarzalną atmosferę, dzięki której rozpoczęcie sezonu w Sierakowie jest tak atrakcyjne dla wielu triathlonistów - mówi Wojciech Kruczyński, organizator imprezy i dyrektor Tri Tour. - To także przedsmak przed zawodami Super League Triathlon Poznań, które również są częścią cyklu, ale w tym roku także pierwszymi w Europie zawodami prestiżowej, międzynarodowej serii SLT - dodaje.

Rusza cykl Tri Tour 2018. Sezon triathlonowy  otworzy kultowa impreza w Sierakowie

Tri Tour 2018 to największy cykl imprez triathlonowych w Polsce. Za starty w imprezach cyklu zawodnicy otrzymują punkty, na podstawie których wyłaniani są zwycięzcy klasyfikacji generalnej i kategorii wiekowych, na których czekają atrakcyjne nagrody. Imprezy cyklu charakteryzuje doskonała, profesjonalna organizacja, bezpieczne trasy, a także aktywności dla najmłodszych, liczne atrakcje i przede wszystkim wyjątkowe, sportowe emocje. Sponsorami głównymi JBL Triathlon Sieraków są Diamant, Aqua-speed oraz Cisowianka. Więcej informacji na temat JBL Triathlon Sieraków można znaleźć na stronie: www.triathlonsierakow.pl/.