Rusza przedsprzedaż iPhone SE od Apple - znamy cenę i datę premiery

Wiemy dokładnie kiedy ruszy przedsprzedaż i jaka będzie cena nowego iPhone SE od Apple. Już w piątek 17 marca ruszy możliwość zakupu smartfona w przedsprzedaży.

Plotki na temat nowego iPhone'a są z nami już od miesięcy i stanowiły najgorętszy temat dla fanów marki Apple. Z początku sądzono, że nowy smartfon będzie się nazywał iPhone SE 2 lub iPhone 9. Oba przypuszczenia okazały się błędne, nazwa pozostanie taka sama, a rozróżnikiem będzie ekran o przekątnej 4,7-cala.

Przedsprzedaż zacznie się 17 kwietnia, a smartfony mają zostać dostarczone szczęśliwym nabywcom do 25 kwietnia. Więc na pierwsze recenzje będzie trzeba poczekać jeszcze dziesięć dni.

Zobacz również:

  • Apple Watch Series 7 - poznaj nowości w tegorocznym smartwatchu Apple!
  • Apple Watch Series 7 - o tym zapomniano poinformować!
  • Chcesz pojemnego iPhone'a? Musisz kupić flagowy model

Apple ogłosiło dziś że smartfon będzie sprzedawany w 3 wariantach kolorystycznych: białym, czarnym i czerwonym oraz 3 wariantach pojemności pamięci: 64 GB za 399 dolarów, 128 GB za 449 dolarów i 256 GB za 549 dolarów. Oznacza to, że najtańszą wersję kupimy już za około 1660 zł, czyli mniej niż dotychczas sądzono.

Rusza przedsprzedaż iPhone SE od Apple - znamy cenę i datę premiery

Nowy iPhone SE został wyposażony w wiele funkcji, których do tej pory można było spotkać w droższych telefonach Apple takich jak iPhone 11 oraz 11 Pro. Mowa tu o wyświetlaczu True Tone, 8-rdzeniowym procesorze A13 Bionic (nawet 5 trylionów opracji / sek.) czy możliwości bezprzewodowego ładowania Qi.

W kwestii optyki, dostaniemy do dyspozycji pojedynczy, 12-megapikselowy aparat z 28-milimetrowym obiektywem o świetle f/1.8 z trybem portretowym, Smart HDR i optyczną stabilizacją obrazu. Kamera będzie nagrywała obraz 4K z prędkością 60 fps.

iPhone SE wyposażony jest w płaski wyświetlacz True Tone o przekątnej 4,7 cala bez żadnych zagięć na krawędziach, dla porównania iPhone 11 Pro ma wyświetlacz o przekątnej 5,8 cala. Urządzenie będzie pracowało pod kontrolą systemu iOS 13.

Wszyscy, którzy nie zostali fanami Face ID zaprezentowanego wraz z iPhone'm X w 2017, mogą przychylnie spojrzeć na nowego iPhone SE, w którym nie ma już tej funkcji. Apple zachował natomiast Touch ID oraz dotykowy przycisk home. Dodatkowo smartfon posiada port lightning, ale niestety nie znajdziemy w nim portu słuchawkowego miniJack.

Rusza przedsprzedaż iPhone SE od Apple - znamy cenę i datę premiery

Obudowane modelu SE spełnia normę IP67, a więc wytrzyma 30-minutowe zanurzenie w wodzie o głębokości 1 metra oraz zapewni pełną pyło-odporność.

Przeczytaj również: 5 powodów dla których warto rozważyć zakup iPhone'a SE 2/9