Rusza rejestracja do konkursu Imagine Cup 2010

Można się już rejestrować do tegorocznej, ósmej edycji konkursu technologicznego Imagine Cup, którego finał odbędzie się w lipcu przyszłego roku w Polsce. Studenci zmierzą się w tym roku m.in. w kategorii "Projektowanie oprogramowania", "Projektowanie gier" oraz "Media cyfrowe".

Microsoft ogłosił pierwsze trzy kategorie, w których zmierzą się studenci startujący w Imagine Cup 2010. Są to "Projektowanie oprogramowania", "Projektowanie gier" oraz "Media cyfrowe". Wkrótce poznamy następne kategorie konkursowe. Motto przewodnie konkursu, podobnie jak w roku ubiegłym, brzmi: "Wyobraź sobie świat, w którym technologia pomaga rozwiązać najtrudniejsze problemy ludzkości".

W minionej, siódmej edycji konkursu, zarejestrowało się przeszło 300 tysięcy studentów, reprezentujących ponad 100 krajów z całego świata. W zakończonym w lipcu Imagine Cup 2009, którego finały odbyły się w Egipcie, polskie zespoły trzy razy wchodziły na podium. Pierwsze miejsce i nagrodę specjalną otrzymał poznański zespół kAMUflage. Ponadto Polacy zdobyli dwa drugie miejsca: w kategorii "MashUp" na podium stanął Monastery of Innovations, a FteamS w kategorii "Interoperacyjność".

Jak wiadomo, tegoroczna edycja konkursu będzie miał swój finał w Polsce. Informację o organizacji Imagine Cup w Warszawie przekazali w kwietni br. wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak wespół ze Stevem Ballmerem, szefem Microsoftu.

W Polsce Imagine Cup już od dwóch lat jest organizowany w ścisłej współpracy z Instytutem Wzornictwa Przemysłowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki. Dodatkowo w tym roku sponsorami polskiej edycji konkursu Imagine Cup zostały firma Dell oraz PTK Centertel, które ufundują nagrody dla zwycięzców finałów krajowych w kategorii "Projektowanie oprogramowania".

IWP, podobnie jak to miało miejsce w roku ubiegłym, będzie dbał o to, by rozwiązania konkursowe w kategorii "Projektowanie oprogramowania" były nie tylko zaawansowane technicznie i innowacyjne, ale też ciekawe pod względem użytkowym i estetycznym.