Rusza wypożyczalnia filmów na YouTube

Google zaprasza do nowej usługi w serwisie YouTube. Amerykańscy użytkownicy mogą już wypożyczać pełnometrażowe filmy, takie jak "Incepcja", "Jak zostać królem" czy "Poznaj naszą rodzinkę" i oglądać je bezpośrednio z przeglądarki internetowej.


Pierwsze wieści na temat wypożyczalni filmów na YouTube dotarły do nas w sierpniu 2010 roku. Jak się okazuje nie były to tylko plotki, ale całkiem realny produkt Google, który został właśnie zaprezentowany.

YouTube Movies zaczyna testy w USA

Kilka najbliższych miesięcy zostanie przeznaczone na testy usługi w Stanach Zjednoczonych. Planowane jest dostarczenie 3000 nowych produkcji kinowych, a także sporo "klasyki". Obecnie w usłudze YouTube Movies dostępne są już m.in. filmy "Golfiarze", "Chłopcy z ferajny", "Człowiek z blizną", "Taksówkarz", "Incepcja", "Jak zostać królem" i "Poznaj naszą rodzinkę".

Zobacz również:

  • TOP 7 filmów na YouTube w 2023 roku - Ciekawe, czy znasz je wszystkie
  • Netflix - najlepsze horrory, które obejrzysz w 2023 roku [MARZEC]

Polski użytkownik może wypróbować usługę, wchodząc na stronę youtube.com/movies i oglądając jeden z kilkunastu bezpłatnych filmów.

Internauto, zostań w YouTube!

Wypożyczanie nowości w YouTube Movies kosztuje 3,99 dolara, a klasyczne tytuły można obejrzeć już za 2,99 dol. Użytkownik od chwili płacenia ma 30 dni na zobaczenie filmu. Dzięki usłudze tego typu Google chce na dłużej zatrzymać internautów w serwisie. Obecnie przeciętny klient YouTube spędza w serwisie 15 minut dziennie. Twórcy chcieliby przesunąć ten czas w stronę 2-3 godzin.

W zestawieniu z Netflix, a także usługami filmowymi Amazon i Apple, YouTube Movies nie zachwyca. Wydaje się jednak, że Google bardzo poważnie podchodzi do tego projektu. Czekamy na oficjalną premierę nowej usługi w Polsce.