Ruszył IV sezon Ligi Heyah Logitech Cybersport

Wystartował czwarty sezon największej i najprężniej rozwijającej się ligi sportów elektronicznych w Polsce, czyli "Heyah Logitech Cybersport powered by Komputronik". Po marcowych zapisach, nadszedł czas na rozpoczęcie właściwej zabawy. Cybersportowa rywalizacja w ramach ligi trwać będzie siedem miesięcy i zakończy się w październiku wielkim finałem - Ostateczną Rozgrywką 2008.

W tym roku zapisani zawodnicy zmierzą się w ośmiu popularnych na całym świecie grach komputerowych. Do dyscyplin, które na stałe zadomowiły się w lidze, dołączyły cztery nowe tytuły. Wszystkie gry charakteryzują się dużą widowiskowością, grywalnością, a zarazem od lat cieszą się wśród graczy powszechnym uznaniem.

Lista gier ligowych poniżej:

- Counter Strike 1.6

- WarCraft III: Frozen Throne

- StarCraft: BroodWar

- America's Army: Operations

- Need for Speed ProStreet

- Call of Duty 4: Modern Warfare

- FIFA 08

- Unreal Tournament III

Na oficjalnej stronie Ligi znajdujemy kompletne wyjaśnienie nowego systemu zapisów oraz rozgrywek:

"W tegorocznym sezonie rozgrywek podzielonym na rundę wiosenną oraz jesienną (rewanżową) zapisani zawodnicy, w zależności od wybranej gry, zostali sklasyfikowani w jednej z dwóch struktur - systemie ligowym, bądź kategorii OPEN. Najlepsi gracze, czyli finaliści poszczególnych platform zmierzą się ze sobą podczas wielkiego finału. Łączna suma nagród przewidziana na potrzeby Ostatecznej Rozgrywki 2008 osiągnie wartość 200 000 złotych.

W kategorii OPEN znaleźli się gracze czterech gier debiutujących w rozgrywkach Heyah Logitech Cybersport powered by Komputronik - Need for Speed ProStreet, Call of Duty 4: Modern Warfare, FIFA 08 oraz Unreal Tournament III. W tym przypadku zawodnicy nie są dzieleni na poszczególne ligi, lecz biorą udział w eliminacjach. Na ich podstawie wyłaniani są finaliści, którzy walczyć będą podczas wielkiego finału o tytuł Mistrza Polski.

W systemie ligowym wirtualna rywalizacja odbywa się w ramach czterech, sprawdzonych od lat platform - Counter-Strike 1.6, WarCraft III: Frozen Throne, StarCraft: BroodWar oraz America's Army. W I grupie startują najlepsze zespoły, bądź gracze powszechnie określani mianem Profesjonalistów. W II lidze rozgrywki toczone są pomiędzy z góry ustaloną liczbą Amatorów. Natomiast w III lidze każda zainteresowana drużyna Counter-Strike 1.6 może wziąć udział w rozgrywkach, rejestrując się na stronie www.cybersport.pl."

Oprócz zmagań w ramach ligi Heyah Logitech Cybersport powered by Komputronik, organizatorzy zaplanowali dla graczy oraz publiczności szereg dodatkowych atrakcji i wydarzeń m.in.: 12 niezależnych turniejów online we wszystkich grach ligowych, Cybercup Tour (16 imprez LANowych na terenie całego kraju), CyberAsy (plebiscyt użytkowników portalu Ligi) oraz konkursy.

Więcej informacji na oficjalnej stroni Ligi.


Zobacz również