Ruszył program partnerski Microsoftu poświęcony Windows 7 i Server 2008 R2

Gigant z Redmond uruchomił program Ecosystem Readiness poświęcony systemom Windows 7 oraz Windows Server 2008 R2. Mike Nash, wiceprezes działu Windows Product Management opowiedział w wywiadzie dla działu prasowego Microsoftu o nowej inicjatywie kierowanej do partnerów OEM i producentów sprzętu.

Windows jest zainstalowany na ponad miliardzie komputerów na całym świecie. Istotny wpływ na popularność systemów z tej rodziny mają partnerzy OEM, producenci sprzętu oraz twórcy oprogramowania. To od nich w dużym stopniu zależy, czy klienci z całego świata zdecydują się na zakup kolejnych wersji Windows. Z tego powodu Microsoft ogłosił nowy program kierowany do tej grupy partnerów. Inicjatywa o nazwie Ecosystem Readinees ma ułatwić im poznawanie systemów Windows 7 oraz Server 2008 R2.

Uczestnictwo w programie zapewnia dostęp do wersji testowych nowych produktów, narzędzi deweloperskich, dokumentacji oraz laboratoriów technicznych (za pośrednictwem witryny Microsoft Connect). Twórcy oprogramowania mogą dołączyć do programu poprzez witrynę MSDN.com/Windows, natomiast dla producentów sprzętu uruchomiono stronę microsoft.com/whdc/win7/default.mspx.

O nowym programie partnerskim opowiedział Mike Nash, wiceprezes działu Windows Product Management, w wywiadzie udzielonym dla biura prasowego Microsoftu. "Kiedy w przeszłości omawialiśmy nowe Windows, dzieliliśmy się ideami, gdy system był ukończony" mówi Nash. Dodaje, że nowy program partnerski pozwoli znacznie lepiej zapoznać się z nowymi produktami, a co za tym idzie, łatwiej je wdrażać w przyszłości. Wspomniał także m.in. o nowościach w Windows 7 oraz Server 2008 R2, nowych technologiach i zasadach uczestnictwa w Ecosystem Readiness.

Do programu może dołączyć praktycznie każdy producent sprzętu i oprogramowania. Microsoft nie stawia wygórowanych warunków firmom zainteresowanym nowymi systemami.

Warto dodać, że do premiery nowych produktów jest coraz bliżej i gigant z Redmond ma zamiar uniknąć wpadek związanych z brakiem zgodności sprzętu i oprogramowania z nowymi systemami. Dzięki Ecosystem Readiness partnerzy mogą przetestować własne produkty dużo wcześniej i wyeliminować problemy w zakresie ich funkcjonowania w nowym środowisku.

Pełna treść wywiadu jest zawarta w informacji prasowej:

Microsoft Equips Partners for Continued Innovation, Business Growth With Windows 7 and Windows Server 2008 R2 Readiness Program (w j. ang.)

Warto przeczytać: artykuł "Windows 7 - wgląd pod maskę" (PC World 1/2009)