Ruszyła oficjalna polska strona Internet Explorer 9

Dzięki nowej wersji Internet Explorera firma Microsoft ma znów stać się liczącym graczem w "wojnie przeglądarek" i choć nie wiadomo czy ją wygra, to każdy zainteresowany IE 9, może już zajrzeć na oficjalną stronę internetową przeglądarki.

Wśród nowości, które znajdziemy w Internet Explorer 9 są nowy silnik JavaScript, ulepszona obsługa standardów sieciowych (w tym HTML 5) czy wprowadzenie tagów audio i wideo bazujących na kodekach MP3/AAC i H.264/MPEG4. To oczywiście nie koniec nowości. Wymienianie wszystkich stało się jednak bezcelowe, ponieważ Microsoft uruchomił oficjalną polską stronę internetową przeglądarki, na której wkrótce powinny się pojawić najważniejsze wieści na jej temat.

Na oficjalnej, polskojęzycznej stronie przeglądarki, Microsoft przedstawia kluczowe cechy Internet Explorera 9 i pozwala śledzić go na łamach Facebooka. Możemy też zarejestrować się na stronie, by otrzymać powiadomienie mówiące o premierze przeglądarki.

Zobacz również:

  • Przeglądarki internetowe - popularność w Polsce i na świecie [grudzień 2022]

Warto przypomnieć, że już piętnastego września ruszą publiczne testy beta Internet Explorer 9. Można w nich wziąć udział, o ile posiada się komputer pracujący w środowisku Windows Vista lub Windows 7. Internet Explorer 9 nie działa w systemie operacyjnym Windows XP.

Oficjalna polska strona Internet Explorer 9