Ruszyła oficjalna strona eXperience 112

Techland donosi o uruchomieniu polskiej strony internetowej eXperience 112. Sam tytuł trafi na rodzime półki sklepowe już 18 kwietnia bieżącego roku. Trzeba przyznać, że gra jest warta zainteresowania.

Oficjalna polska strona internetowa eXperience 112 znajduje się pod tym adresem. Wszyscy zainteresowani znajdą na niej różne informacje na temat produktu, galerię zdjęć, przykładowe concept arty, trailery oraz szereg tapet z różnymi motywami z gry.

eXperience 112 jest nietypową przygodówką w klimacie survival horror. Akcja gry rozgrywa się na mrocznym, opuszczonym statku. Głównym bohaterem jest urocza Pani naukowiec - Lea Nichols. Gracz musi pomóc jej wydostać się z okrętu i jednocześnie rozwiązać kilka bardzo intrygujących zagadek.

Tym co wyróżnia eXperience 112 z dziesiątek innych tytułów, jest fakt, że tutaj gracz nie steruje postacią. Ma za to do dyspozycji całą elektronikę swoistego "pokoju kontrolnego", w tym osprzęt służący do nadzorowania statku (pełen monitoring, różne tryby pracy kamer itd.).

Wykorzystując wszelkie możliwe sposoby komunikacji bezosobowej, staramy się wpłynąć na losy i decyzje podejmowane przez bohaterkę. Kobieta, mimo iż nie widzi nas ani nie słyszy, będzie musiała nam zaufać. Co ważne, Lea odczuwa strach i nie zawsze zachowuje się zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

eXperience 112 zdobyła już nagrodę za "najlepszy scenariusz", a także uzyskała tytuł "najlepszej gry komputerowej" w prestiżowym francuskim Festival du Jeuvideo 2007.

Gra ukaże się na naszym rynku 18 kwietnia bieżącego roku. Cena wyniesie 79,90 złotych. Tytuł został w pełni zlokalizowany.


Zobacz również