Ruszyła sprzedaż 17-calowego MacBooka Pro

Firma Apple uporała się z problemami związanymi z wprowadzeniem na rynek 17-calowego MacBooka Pro. Nie doszło zatem do kolejnego przełożenia daty premiery i produkt trafił do sprzedaży.

Na początku stycznia, w artykule Macworld Expo 2009: nowy MacBook Pro, informowaliśmy o prezentacji nowego produktu firmy Apple, wyposażonego w podświetlany diodami LED 17-calowy ekran LCD o rozdzielczości 1920x1200 pikseli. Urządzenie miało trafić do sprzedaży pod koniec stycznia, ale doszło do opóźnień. Rzecznik prasowy Apple, Bill Evans, przyznał w rozmowie z przedstawicielem serwisu Macworld, że wprowadzenie na rynek nowego MacBooka Pro zajmie więcej czasu niż się początkowo spodziewano i zasugerował, że produkt będzie dostępny w połowie lutego.

Tym razem obyło się już bez przeszkód i nowy MacBook Pro trafił wreszcie do sprzedaży. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami jest oferowany w cenie 2799 USD.

Warto przypomnieć, że nowy komputer firmy Apple oddaje do dyspozycji użytkowników między innymi procesor Intel Core 2 Duo taktowany zegarem o częstotliwości 2,66 GHz, 4 GB pamięci RAM, zintegrowany układ graficzny Nvidia GeForce 9400M oraz kartę GeForce 9600MT, a także dysk twardy o pojemności 320 GB i nagrywarkę DVD.

Zobacz też: Ranking produktów PC World.pl - notebooki.