Ruszyła strona Wiedźmina!

W nocy z 1 na 2 czerwca została uruchomiona oficjalna strona poświęcona grze Wiedźmin!

Gra została oparta na twórczości Andrzeja Sapkowskiego i będzie połączeniem RPG oraz akcji. Nad Wiedźminem pracuje CD Projekt Red Studio (oddział firmy CD Projekt). Fabuła gry rozpoczyna się po zakończonej krwawej wojnie z cesarstwem Nilfgaardu i elfami. W północnych królestwach szerzy się chaos i przerażenie, bo na szlaki powróciły nie wdziane od wieków potwory. Ludzie drżą przed spełnieniem się elfickiej przepowiedni, która zwiastuje zniszczenie świata przez mróz i lodowce nadchodzące z północy. Powstaje Zakon Płonącej Róży - rycerzy mnichów, którzy oddają cześć potędze ognia i obiecują zaprowadzić prawo i porządek oraz powstrzymać nadchodzący kataklizm.

Głównego bohatera gry poznajemy podczas powrotu do zrujnowanej twierdzy wiedźminów w Kaer Morhen, w której przygotowywał się za młodu do swego zawodu. Kiedy dociera jednak na miejsce, twierdza zostaje zaatakowana przez tajemniczych napastników, co daje początek fabule gry.

Na stronie poza opisem gry oraz galerią artów i screenshotów znajdziecie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytanie, dowiecie się nieco na temat fabuły, mechaniki i silnika użytych w Wiedźminie.

Strona jest dostępna w dwóch wersjach językowych - polskiej i angielskiej i znajdziecie ją pod adresem:http://www.thewitcher.com .