Ruszyła trzecia edycja konkursu "Twoja firma, Twoja szansa na sukces". Warto spróbować swoich sił

Microsoft poinformował o rozpoczęciu trzeciej edycji konkursu "Twoja firma, Twoja szansa na sukces". Skupiona ona jest wokół aplikacji zbudowanych dla Windows 8 i podzielona na dwie kategorie - aplikacje konsumenckie oraz aplikacje biznesowe. Firmy, które przystąpią do konkursu, mają szansę na promocję zarówno siebie, jak i własnych rozwiązań, dostęp do profesjonalnego wsparcia technologicznego oraz wygranie nagród pieniężnych i rzeczowych.

Microsoft uruchomił w 2010 roku międzynarodowy program "Twoja firma, Twoja Szansa na sukces". Poprzez zapewnienie odpowiedniego wsparcia biznesowego i technologicznego chce dzięki niemu zwiększyć innowacyjność oraz konkurencyjność lokalnych producentów oprogramowania.

Tegoroczna edycja konkursu skupiona jest wokół projektów stworzonych z myślą o platformie Windows 8.

"W związku z premierą nowego systemu operacyjnego Microsoft, trzecią edycję konkursu Twoja firma, Twoja szansa na sukces skupiliśmy wokół aplikacji zbudowanych dla Windows 8. Tegoroczna edycja to także wprowadzenie dwóch, odrębnych kategorii konkursowych - kategorii dla aplikacji konsumenckich oraz dla rozwiązań biznesowych. Naszą inicjatywą chcemy wesprzeć powstanie możliwie szerokiego portfolio rozwiązań, które dzięki programowi trafią na komputery i tablety konsumentów oraz do przedsiębiorstw i biznesu" - powiedział Krzysztof Folek, koordynator konkursu, który w polskim oddziale Microsoft odpowiada m.in. za współpracę z firmami produkującymi oprogramowanie.

Konkurs podzielony został na trzy etapy:

1. 26 marca - 06 maja 2013 r.

W tym etapie konkursu należy zgłosić swoje pomysły na aplikacje działające w oparciu o platformę Windows 8. W aplikacji konkursowej trzeba opisać ideę rozwiązania oraz jej potencjał biznesowy. Do konkursu kwalifikują się aplikacje oraz pomysły na aplikacje, które są zbudowane w oparciu o platformę Windows 8 (element obowiązkowy) oraz opcjonalnie wykorzystują platformy Windows Phone 8 i/lub Windows Azure.

2. 07 maja - 05 lipca 2013 r.

W drugim etapie uczestnicy otrzymają od Microsoft m.in. bezpłatne, profesjonalne wsparcie technologiczne w trakcie procesu tworzenia opisanych wcześniej aplikacji, a także możliwość wzięcia udziału w różnego rodzaju szkoleniach. W ramach drugiego etapu uczestnicy mają stworzyć opisywane wcześniej aplikacje. Spośród wszystkich stworzonych rozwiązań zostanie wybranych 10 najlepszych - 5 z kategorii aplikacja konsumencka oraz 5 z kategorii aplikacja biznesowa.

3. Trzeci etap to finałowa prezentacja 10 najlepszych rozwiązań. Zwycięzca konkursu zostanie wyłoniony we wrześniu 2013, podczas uroczystej gali finałowej.

Jakie Microsoft przewidział nagrody?

Wszystkie firmy mogące się pochwalić rozwiązaniami zakwalifikowanymi do finałowego etapu, otrzymają od Microsoftu wsparcie biznesowe i marketingowe, które ma wspomóc proces sprzedaży. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach zostaną dodatkowo docenieni nagrodami pieniężnymi i rzeczowymi.

Tegoroczna edycja programu została objęta patronatem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Patronem technologicznym inicjatywy jest NOKIA Poland. Patronami medialnymi programu są portal IDG.pl, magazyn CRN, PC World oraz telewizja Capital24.tv.

Zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia strony programu "Twoja firma, Twoja szansa na sukces".


Zobacz również