Ruszyły testy polskiej gry sieciowej Spellarena

Właśnie ruszyły otwarte testy bardzo interesującej sieciówki Spellarena. Tytuł należy do gatunku prostych, turowych gier online. Zadaniem użytkowników jest zebranie potężnej drużyny, walka z innymi, a wreszcie, bitwa o mistyczny artefakt, Serce Ciemności.

Gra jest darmowa i aby w nią zagrać trzeba mieć tylko dostęp do Internetu (może być modem) oraz przeglądarkę internetową. Nie trzeba instalować żadnego dodatkowego oprogramowania (żadnych patchy czy plugi-in'ów). Plik, który otwiera Wam drogę do Podmroku waży jedynie około 2MB.

Dlaczego Spellarena? Otóż użytkownik wciela się w maga, który starając się zdobyć legendarny artefakt (nazywany Sercem Ciemności) zbiera i kieruje drużyną śmiałków walczącą dla niego na podziemnych arenach. Kierowane przez gracza drużyny Ludzi, Elfów i Krasnoludów stają więc naprzeciw siebie uzbrojone w liczne moce i magiczny oręż.

W niedalekiej przyszłości do gry zostanie zaimplementowany szereg opcji o charakterze ekonomicznym. Pojawi się m.in. możliwość zakupu nowych jednostek czy licytowania na aukcjach już posiadanych.

"Spellarena stworzona została jako gra z dużym naciskiem na element społecznościowy. Internet, Web 2.0 oraz społeczności powiązane z silnym i wciągającym elementem rywalizacji są składnikami sukcesu naszej gry. W ciągu pierwszej doby zarejestrowaliśmy około 1 tysiąca graczy. Ponieważ gra jest przeznaczona głównie na rynki zagraniczne cieszymy się, że również i w Polsce będziemy mieli silną społeczność graczy konkurującą ze sobą" - powiedział Artur Kurasińki dyrektor zarządzający Revolver Interactive firmy, która wymyśliła i wyprodukowała Spellarena

Nad grą pracował zespół 15 osób z budżetem około 0,5 miliona złotych. Gra powstawała przez 3 lata. Właścicielem pomysłu jest firma Revolver Interactive. W niedługim czasie ma się również pojawić wersja mobilna.

Zainteresowani? Zapraszamy na oficjalną stronę gry.