Ruszyły zapisy na szczepienia kolejnej grupy, wyznaczono tylko 2 dni!

Od dziś zapisy na szczepienie na Covid-19 są dostępne dla kolejnej grupy, ale potrwają jedynie dwa dni. Sprawdź kto i do kiedy może się zapisać.

Początkowo, w ramach wstępnie ustalonego programu szczepień w Polsce ustalono, że zapisy na iniekcję osób powyżej 60. roku życia odbywać się będą podczas pierwszego, powszechnego etapu szczepień. Tak też teoretycznie jest nadal, jednak ze względu na dużą liczbę zainteresowanych i niewydolność systemu, a także samego procesu udostępniania szczepionek przeciw Covid-19, postanowiono podzielić również te zapisy na mniejsze podetapy.

Etapy szczepień, możliwość rejestracji, ruszyła rejestracja, 18 marca, 20 marca, seniorzy, osoby starsze, AstraZeneca, 1952-1954, 69 lat, 68 lat, 67 lat, dwa dni, Rada medyczna, Polska, proces szczepień, covid-19, koronawirus, SARS-CoV-2,

Pierwszym pomysłem był podział na dekady i rozłożenie szczepień na osoby powyżej 90 lat i dalej kolejno: 80, 70 oraz 60. To jednak również się nie udało, zostały ustalone więc etapy rocznikowe. W ten właśnie sposób dochodzimy do dzisiejszej sytuacji.

Zapisy na szczepienia 18-20 marca, co należy wiedzieć?

Od dziś, 18 marca możliwa jest rejestracja na szczepienie osób urodzonych w latach 1952-1954, czyli obecnie mających 67 oraz 68 lat. Zapisać mogą się jeszcze seniorzy mający 69 lat, jeśli do tej pory tego nie zrobili. Jest jednak pewien haczyk, trzeba się naprawdę spieszyć, ponieważ zapisy są do 20 marca, a więc potrwają jedynie dwa dni. Oficjalnie jednak zaznacza się, że po upływie tego terminu osoby starsze nie stracą możliwości zaszczepienia, jednak w celu utrzymania pewnego porządku najlepiej zapisać się w wyznaczonych ramach czasowych.

Według obowiązującego obecnie harmonogramu, szczepienia osób w wieku 69 lat rozpoczną się 22 marca, a 29 marca na zastrzyk przeciw koronawirusowi stawiać się służby mundurowe. Terminy dla zapisujących się 67 i 68 latków będą ustalane na bieżąco podczas zapisów. Zgodnie z zaleceniami Rady Medycznej, ta grupa wiekowa otrzyma iniekcję za pomocą preparatu AstraZeneca.

Etapy szczepień, możliwość rejestracji, ruszyła rejestracja, 18 marca, 20 marca, seniorzy, osoby starsze, AstraZeneca, 1952-1954, 69 lat, 68 lat, 67 lat, dwa dni, Rada medyczna, Polska, proces szczepień, covid-19, koronawirus, SARS-CoV-2,

Jeśli chcecie się dowiedzieć, jak można zapisać się na szczepienie przez internet zapraszamy tutaj. Natomiast informacje o tym, jak zapisać na szczepienie przeciwko koronawirusowi bliską nam osobę starszą, znajdziecie tutaj.