Rycerz Jedi na GBA

Popularna wśród użytkowników PlayStation gra Star Wars Episode 1: Jedi Power Battles już niebawem doczeka się konwersji na platformę Game Boy Advance.

Popularna wśród użytkowników PlayStation gra Star Wars Episode 1: Jedi Power Battles niebawem doczeka się konwersji na platformę Game Boy Advance. Adaptacją na potrzeby przenośnej konsoli marki Nintendo zajmuje się zespół programistów z HotGen Studios, a pieczę nad projektem sprawują fachowcy z THQ i LucasArts. Przewidywalny termin ukończenia prac, to przełom sierpnia i września 2001 roku.

Fabuła zbudowana będzie w oparciu o wątki zaczerpnięte z najnowszej części Gwiezdnych Wojen, noszącej tytuł Mroczne Widmo. Gracz wcieli się w rolę członka grupy Jasnych Rycerzy Jedi (w jej skład wejdą m.in. młody Obi-Wan i Qui-Gon, Jinn), która otrzyma zadanie rozprawienia się z demonicznymi Sithami i włodarzami Federacji Kupieckiej. Rozgrywka zostanie podzielona na 10 obszernych poziomów, a podczas wędrówki napotkamy wiele postaci (zarówno przyjaznych, jak i wrogich) dobrze znanych z wielkiego ekranu.

Więcej informacji:

www.thq.com

www.lucasarts.com